Aktuality - NÁVŠTEVA MINISTRA INVESTÍCIÍ, REGIONÁLNEHO ROZVOJA A INFORMATIZÁCIE

Návšteva Ekocentra Stupava ministrom Richardom Rašim. Foto: Peter Kubička.

Vo štvrtok 4.4.2024 sme v Stupave privítali Ministra investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richarda Rašiho a štátneho tajomníka Michala Kaliňáka.

Delegácia z ministerstva sa zaujímala o projekt Posilnenie biodiverzity a ekologickej siete na území rieky Moravy prostredníctvom manažmentu biotopov a enviromentálnej výchovy (zvyšovania povedomia) v ekocentrách.

Minister Richard Raši a I. štátny tajomník Michal Kaliňák, spolu so svojim spolupracovníkmi navštívili Malý park a Ekocentrum Stupava. Pozreli si zrealizované dielo z operačného programu Interreg V-A Slovenská Republika – Rakúsko, ktorého súčasťou bola konzervácia konštrukcie historického skleníka, obnova Krupičkovho domu, revitalizácia Malého parku, či vybudovanie náučného chodníka. Zároveň sa minister informoval o budúcej revitalizácii Kaštieľskeho parku.

Okrem predstavenia projektu a aktivít ekocentra, vedenie mesta malo možnosť aj na krátke neformálne rokovanie. Ako informoval primátor mesta Peter Novisedlák: „Diskutovali sme o ďalšom využití eurofondov, najmä z pohľadu ich zefektívnenia, zjednodušenia verejného obstarávania a celkového navýšenia alokácie čerpania eurofondov pre regióny.“

Na záver svojej návštevy sa minister aj spolu so štátnym tajomníkom podpísali do pamätnej knihy mesta.

Dátum vloženia: 8. 4. 2024 11:46
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 4. 2024 12:02