Aktuality - NOVÉ KNIHY V REGÁLOCH MESTSKEJ KNIŽNICE RUDA MORICA

NOVÉ KNIHY V REGÁLOCH MESTSKEJ KNIŽNICE RUDA MORICA

Mestská knižnica Ruda Morica s radosťou oznamuje svojim čitateľom, že na nich v regáloch čakajú úplne nové tituly.

Knižný fond sme obohatili hlavne o detskú beletriu, beletriu pre dospelých, detektívne a skutočné príbehy a tituly z oblasti psychológie. Pozývame všetkých čitateľov vybrať si z našich noviniek a tešíme sa na nich v knižnici.

Knižnica odporúča:
Maxim E. Matkin – Zvláštne šťastie
Po štyroch rokoch vychádza nová kniha obľúbeného slovenského autora, v ktorej ako aj inokedy skúma milostné vzťahy, ktoré ale nikdy nie sú odtrhnuté od spoločnosti a politiky. A politika sa zrazu dotýka aj životov ľudí, ktorí s ňou nemienili mať nič spoločné. Chceli by milovať, baviť sa, dediť, piť, vychovávať, tvoriť a žiť.

Renata Červenková / Radkin Honzák – Všichni žijem v blázinci
Kniha s podtitulom Súčasnosť očami psychiatra je vlastne knihou rozhovorov novinárky s renomovaným psychiatrom a psychoterapeutom Radkinom Honzákom, mužom vzdelaným a tiež vtipným, ktorý už 50 rokov načúva ľudským trápeniam. V knihe sa zamýšľa nad dnešným spôsobom života aj nad stavom spoločnosti, v ktorej duševný rozvoj výrazne zaostáva za technickým.

Gianni Rodari – Cibuľkove dobrodružstvá
Kniha určená pre detských čitateľov od 6 rokov. Cibuľkove dobrodružstvá sú príbehom o slabých a silných, o mocných a nespravodlivo utláčaných, a takisto sú aj výpočtom toho, čo nám rastie v záhrade. Príbeh sa totiž odohráva v zeleninovom kráľovstve... Vládca, knieža Citrón a jeho pravá ruka zlostný rytier Rajčina, kruto zdierajú svojich poddaných. Musia platiť dane zo vzduchu, dažďa, krupobitia...Rozprávanie je pretkané šteklivým humorom a plné rôznorodých vtipných figúrok. Kniha je excelentnou paródiou, kde sa autorovi podarilo jedinečným spôsobom zakamuflovať kritiku spoločnosti, patrí k " zlatému fondu" klasickej literatúry s pôvodnými ilustráciami Ondřeja Sekoru.

Daniel Hevier – Vtáčia legenda
Táto detská publikácia získala dve ocenenia v rámci súťaže Najkrajšie knihy Slovenska 2018, vyhlásenú Medzinárodným domom umenia pre deti Bibiana. Zvíťazila ako najkrajšia detská kniha a cenu získal aj Vladimír Král, ktorý knihu ilustroval. Odteraz máte možnosť si ju vypožičať aj vo vašej knižnici.

Dátum vloženia: 30. 5. 2019 12:00
Dátum poslednej aktualizácie: 30. 5. 2019 12:00