Aktuality - OSOBNOSŤ BRATISLAVSKÉHO KRAJA

OSOBNOSŤ BRATISLAVSKÉHO KRAJA

Obyvatelia kraja môžu už po druhý raz zvoliť laureáta Ceny verejnosti v rámci Ocenenia Bratislavského samosprávneho kraja.

V elektronickom hlasovaní si môžu zvoliť svojho favorita spomedzi 32 významných osobností z oblasti kultúry, športu, vzdelávania, zdravotníctva či sociálnej starostlivosti. Hlasovanie je dostupné do 15. júna 2021 tu.

O Vašu priazeň sa uchádza aj Stupavčan, dirigent - zbormajster profesor Ladislav Holásek.

Ladislav Holásek stál pri zrode našich popredných zborových telies a má významný podiel na ich umeleckom napredovaní a formovaní. So zborom Slovenskej filharmónie, zborom Opera SND, komorným vokálnym zborom Slovenskí madrigalisti, ako aj Speváckym zborom mesta Bratislavy uskutočnil množstvo koncertov na Slovensku i v zahraničí  a získal významné domáce a medzinárodné ocenenia. S týmito umeleckými telesami realizoval rad rozhlasových a televíznych nahrávok i viaceré CD.

Na čele Speváckeho zboru mesta Bratislavy stojí nepretržite od roku 1977 ako jeho umelecký vedúci a dirigent. Teleso pod jeho vedením pravidelne umelecky spolupracovalo s poprednými domácimi i zahraničnými orchestrami. Ladislav Holásek sa dlhodobo venoval pedagogickej činnosti. Vyučoval na Konzervatóriu v Bratislave, Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, kde zároveň viedol Akademický dievčenský spevácky zbor. Za svoju doterajšiu umeleckú činnosť získal viacero ocenení.

Ilustračná fotografia: Bratislavský kraj

Dátum vloženia: 20. 5. 2021 12:00