Aktuality - OTVORENIE ZREKONŠTRUOVANÉHO MÁSTSKEHO OBECNÉHO DOMU

OTVORENIE ZREKONŠTRUOVANÉHO MÁSTSKEHO OBECNÉHO DOMU

Pri príležitosti Mástskych hodov sa konalo otvorenie zrekonštruovaného Obecného domu v Máste.

V sobotu 12.8.2023 symbolickým prestrihnutím pásky primátor mesta Peter Novisedlák a predseda Mástskeho potravinového spolku Jozef Fabián otvorili zrekonštruovaný interiér Obecného domu. Návštevníci podujatia tak mali prvýkrát možnosť pozrieť si tieto vynovené priestory.

Cieľom rekonštrukcie objektu bolo navrátiť Obecnému domu pôvodný význam centrálnej stavby Mástu, prezentovať jeho pamiatkové hodnoty a zároveň zrenovovať túto historickú budovu aby nechátrala.

V rámci interiéru je zatiaľ zariadená jedna z miestností, ktorá bude slúžiť ako pamätná izba obce, zložená z historických fotografií a predmetov mapujúcich život ľudí žijúcich v Máste. Zároveň plánujeme v tejto miestnosti zriadiť stálu expozíciu pestovania kapusty v Stupave – Máste.

Okrem toho je záujmom mesta vybudovať tu rodinné, komunitné centrum, ktoré bude spoločným priestorom pre všetkých obyvateľov Mástu, ale aj Stupavy, ktorí sa budú chcieť zapojiť do aktivít organizovaných centrom.

Momentálne má mesto predrokovaného partnera, ktorý by toto komunitné centrum prevádzkoval a zároveň znášal aj náklady, ktoré si prevádzka takejto budovy vyžaduje. Centrum by malo byť zriadené v priestoroch Obecného domu v roku 2024.

V interiéri ešte v najbližšom období pribudne kuchyňa a postupne aj ďalšie zariadenie prispôsobené účelu a aktivitám, ktoré budú v budove prebiehať.

Dátum vloženia: 15. 8. 2023 14:15
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 8. 2023 14:31