Aktuality - POZEMNÉ OŠETRENIE ÚZEMIA PROTI KOMÁROM - STUPAVA

POZEMNÉ OŠETRENIE ÚZEMIA PROTI KOMÁROM - STUPAVA

Pozemný postrek v intraviláne mesta sa bude realizovať podľa harmonogramu v čase letovej aktivity komárov v skorých ranných hodinách v dňoch 21.6. a 22.6.2019 od 4.00 do 7.00 hod.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava, hlavné mesto vykonal dňa 12.6.2019 v súvislosti s opakovanými podnetmi starostov obcí a mesta Stupava v katastroch situovaných v dotyku s inundačnými územiami tokov riek Dunaj a Morava rýchly orientačný terénny prieskum zameraný na zistenie aktuálnej situácie vo výskyte komárov v miestnom životnom prostredí.
Z výsledkov tohto monitoringu vyplýva, že výskyt komárov nadobudol vysoký až kalamitný charakter. Z uvedeného vyjadrenia je zrejmé, že je výlučne v kompetencii samospráv prijať vhodné a účinné opatrenia.
Finančná pomoc prichádza z rezervy predsedu vlády SR, vďaka ktorej budeme aplikovať pozemné ošetrenie územia proti komárom.

Pozemný postrek v intraviláne mesta sa bude realizovať podľa harmonogramu v čase letovej aktivity komárov v skorých ranných hodinách v dňoch 21.6. a 22.6.2019 (t.j. v piatok ráno a v sobotu ráno).

Dátum vloženia: 20. 6. 2019 8:00
Dátum poslednej aktualizácie: 20. 6. 2019 9:07