Aktuality - POZÝVAME VÁS NA DNI ZELÁ 2023

Dni zelá 2023

Už najbližší víkend 6. - 8. októbra ožijú ulice Stupavy oslavou a tradíciou pestovania kapusty a našej kultúry, pri jubilejnom 25. ročníku najväčšieho festivalu na Záhorí - DNI ZELÁ.

Mestské kultúrne a informačné centrum Stupava pripravilo pre Vás parádny kultúrny program, zostavený pre každú vekovú generáciu.

Z hudobných formácií sa môžete tešiť napríklad na Samo Tomeček & Milujem Slovensko Band, Arzén, Majselfa, Fragile, Starmaniu Originál, Dominiku Mirgovú, Tomáša Bezdedu s kapelou, Kochanski, Hudbu Ministerstva vnútra SR a podujatie svojim vystúpením ukončia v nedeľu o 20:00 Kandráčovci, po ich vystúpení si budete môcť vychutnať tradičný ohňostroj.

ilustračná foto Dni zelá 2022

Pestrý program je pripravený aj pre našich najmenších. Okrem kolotočov, ktoré budú postavené pozdĺž Mlynskej ulice v hlavnej zóne podujatia, v Kaštieľskom parku bude situovaná detská zóna, kde budú nafukovacie atrakcie, lukostreľba, tvorivé dielne a rôzne krásne divadielka a vystúpenia pre deti.

O folklórny program sa postarajú miestny ženský spevácky zbor Nevädza, DFS Stupavjánek, ale aj DFS Klnka z Dúbravky. Milovníkov dychovky poteší Záhorienka, ak ste fanúšik gospelovej hudby vychutnať si môžete koncert skupiny Lamačské chvály v kostole sv. Štefana v nedeľu popoludní.

Počas Dni zelá bude program prebiehať aj v Ekocentre Stupava. Sobota bude venovaná Jablkovému hodovaniu a v nedeľu nás čaká napríklad varenie vegánskej kapustnice, ale aj fermentovanie a ochutnávka kvasených produktov.

ilustračná foto Dni zelá 2022

Veríme, že každý si príde na svoje. Nebude chýbať výstava úrody v Sedliackom dvore, súťaž vo varení kapustnice za kultúrnym domom, rozmanitá gastronómia, remeselná zóna, či poľnohospodárska zóna, ale aj tradičná zóna v Máste. Pozrieť si tu môžete ukážky rezania a šliapania kapusty, ale aj expozíciu historických fotografií v Obecnom dome a samozrejme si tu budete môcť zakúpiť „Stupavské zelé“ lokálnych pestovateľov kapusty z Mástu. V sobotu 7. októbra máte tiež jedinečnú možnosť navštíviť súkromného múzeum miestneho zberateľa pána Antona Stankovského – „Mástsky sedlácký dvúr“, ktoré sa na nachádza na Hviezdoslavovej ulici 39.

Keďže festival navštevuje veľké množstvo cezpoľných návštevníkov, chceme všetkých obyvateľov mesta poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť pri dopravných obmedzeniach a zhustenej doprave počas prebiehajúceho podujatia.

Srdečne Vás pozývame!

Podujatie finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj a mesto Stupava.

373510739_791812639616010_2045404538983093654_n.jpg

Typ súboru: JPG obrázok, Velkosť: 903,75 kB