Aktuality - PROJEKT MODERNIZÁCIE ZDRAVOTNÉHO STREDISKA

PROJEKT MODERNIZÁCIE ZDRAVOTNÉHO STREDISKA

Mesto Stupava má vypracovanú architektonickú štúdiu na modernizáciu zdravotného strediska.

Projekt s názvom Modernizácia a transformácia zdravotného strediska s rozšírením druhov zdravotnej starostlivosti je zaradený do Projektového zásobníka integrovanej územnej stratégie Bratislavského samosprávneho kraja (Program Slovensko). Nakoľko pri získavaní dotácií z tohto zdroja je výhodou deklarovať, čo najväčšiu mieru rozpracovanosti projektu, chceme pokračovať v príprave a spracovaní projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie. Architektonický návrh bude predložený príslušným komisiám. Predpokladom k ďalšiemu kroku prípravy projektu je odporúčanie komisií ako aj zohľadnenie ich prípadných návrhov a pripomienok.

Zámerom je vybudovanie centra integrovanej zdravotnej starostlivosti, kde budú sústredené aj odborné ambulancie, či RTG a ďalšie diagnosticko-zobrazovacie zariadenia. Zdravotné stredisko podľa novej štúdie bude disponovať veľkorysejšími priestormi na štyroch nadzemných podlažiach, výťahom, exteriérovou aj interiérovou oddychovou zónou, aj s možnosťou občerstvenia. Nechýba takzvaná drop-off zóna, kde bude možné rýchle naloženie a vyloženie pacienta priamo pred budovou. Moderné stupavské centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti by malo umožniť občanom vybaviť väčšinu základných vyšetrení pod jednou strechou a zároveň by malo byť príjemným, moderným a funkčným priestorom nie len pre pacientov, ale aj samotných lekárov a odborných pracovníkov.

Dátum vloženia: 15. 12. 2023 14:23
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 12. 2023 14:25