Aktuality - STUPAVA SI UCTILA PAMIATKU SNP

STUPAVA SI UCTILA PAMIATKU SNP

Pri príležitosti 79. výročia Slovenského národného povstania sme si v piatok 25.8.2023 v Stupave uctili pamiatku hrdinov a obetí SNP.

Spomienková slávnosť sa uskutočnila pri pamätníku padlých pred mestských úradom. Po úvodnom príhovore primátora mesta postupne položili k pamätníku vence zástupcovia mesta Stupavy, Jednoty dôchodcov a Klubu seniorov Pohoda, Červeného kríža, ZO Slovenských protifašistických bojovníkov, ZO Slovenského zväzu záhradkárov a Slovenského zväzu telesne postihnutých.

Ako uviedol primátor mesta Peter Novisedlák vo svojom príhovore: „Je dôležité pripomínať si odkaz Slovenského národného povstania, najmä pre generácie, ktorým je už táto hrdinská epocha našich dejín vzdialená. Posolstvo ich činov je však stále živé aj pre súčasnosť.“

Nezabúdajme na tieto ľudské osudy a všetkých hrdinov SNP, ktorí našej slobode obetovali svoj život. Česť ich pamiatke.

Dátum vloženia: 28. 8. 2023 9:36
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 8. 2023 9:42