Aktuality - STUPAVSKÉ BLESKOVKY 21

STUPAVSKÉ BLESKOVKY 21

Stupavské bleskovky vám aj dnes prinášajú informácie z diania v meste za uplynulý 21. týždeň (24.– 30. mája 2021).

✅ Primátor mesta sa zúčastnil online rokovania Únie miest Slovenska k pripravovaným zákonom stavebnej legislatívy, kde Únia miest Slovenska vyjadruje zásadný nesúhlas s návrhom zákonov.

✅ Na Mestskom úrade v Stupave sme privítali primátora Modry s ďalšími zástupcami mesta. Stretnutie sa zrealizovalo za účelom výmeny informácií ohľadom financovania školstva a výstavby školských zariadení.

✅ Vedenie ekonomického oddelenia informovalo o príprave prehľadu indikatívnych ponúk  na rokovanie finančnej komisie a návrhu zmien rozpočtu na rokovanie mestského zastupiteľstva – boli vypracované dve alternatívy.

✅ Mestské kultúrne a informačné centrum podporilo podujatie Stupavská para a pokračuje v prípravách letných podujatí, ktoré bude postupne predstavovať na webovom sídle MKIC, ako aj na sociálnej sieti. Pri kultúrnom dome pribudli nové cyklostojany.

✅ Zamestnanci Verejnoprospešných služieb Stupava sa okrem bežných činností venovali aj oprave verejného osvetlenia, prípravným prácam pred štartom nadstavby ZŠ, oprave škridiel na streche školy či budovaniu hrádze na revitalizovanom rybníku. Pokračovali aj práce pri úprave okolia Artézskej studne a prebehla oprava zanesenej kanalizácie. Nový šat začína dostávať aj Hlavná ulica, kde pri novom úseku pešej zóny zrovnali terén v rámci prípravy na výsadbu kvetov a krovín.

Dátum vloženia: 4. 6. 2021 12:00
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 6. 2021 12:00