Aktuality - STUPAVSKÉ BLESKOVKY 24

STUPAVSKÉ BLESKOVKY 24

Stupavské bleskovky vám aj dnes prinášajú informácie z diania v meste za uplynulý 24. týždeň (14.– 20. júna 2021).

✅ Zasadala mestská rada, ktorá prerokovala 27 bodov programu vrátane majetkových vecí a schválila program mestského zastupiteľstva na 24. júna 2021.

✅ Na Mestskom úrade v Stupave sa uskutočnilo záverečné stretnutie so spracovateľom nového územného plánu mesta. Koncepty by mali byť hotové v priebehu mesiaca júl, následne budú koncepty zverejnené na pripomienkovanie. V septembri prebehne ku konceptom verejné zhromaždenie, následne po ňom na mestskom zastupiteľstve schvaľovanie jedného z konceptov (september/október) .

✅ Na základe videokonferencií v predošlom týždni s BSK ako sprostredkovateľským orgánom výzvy na rozširovanie kapacít základných škôl, sa pripravujeme na podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok, kde sa mesto Stupava uchádza o 2,6 mil. eur pre Základnú školu kpt. Nálepku v Stupave. Výzva bude vyhlásená v najbližších dňoch. Už prebiehajúce práce na škole budú zahrnuté ako oprávnené výdavky výzvy.

✅ V Mestskom kultúrnom a informačnom centre v Stupave sa uskutočnilo stretnutie so zdravotnými pracovníkmi a nájomcami zdravotného strediska za účelom modernizácie zariadenia a jeho transformácii na zdravotnícke zariadenie poliklinického typu. Boli zadefinované tri možné scenáre, pričom väčšina prítomných sa vyslovila za modernizáciu a transformáciu zdravotného strediska mestom Stupava, za využitia európskych alebo tuzemských fondov. Mesto bude preverovať dotačnú schému, či a za akých podmienok bude možné čerpanie týchto fondov. Ďalšie stretnutie sa uskutoční na jeseň.

✅ Referát projektov informoval o začatí realizácie projektu WIFI4EU, bude nainštalovaných 10 vonkajších prístupových bodov.

✅ Zamestnanci Verejnoprospešných služieb Stupava sa v uplynulom týždni venovali výsadbe kvetinovej výzdoby na Hlavnej ulici a úprave terénu i výsadbe rastlín pri rekonštruovanom rybníku, kde sa postupne blížia k záveru prác. Nechýbalo ani tradičné kosenie, čistenie ulíc, chodníkov a cyklotrasy.

✅ Dobrovoľný hasičský zbor v Stupave bol vyslaný k požiaru porastu v k.ú. Záhorská Bystrica. Asistoval aj pri záchrane cyklistu po páde v smere na Pajštún. Po nájdení zranenej osoby jej bola posádkou ZZS poskytnutá zdravotná starostlivosť. Členovia DHZO pomáhali pri fixácii osoby na nosidlá a následne pri znášaní osoby k vozidlu.

Dátum vloženia: 25. 6. 2021 12:25
Dátum poslednej aktualizácie: 25. 6. 2021 12:26