Aktuality - ⚡️⚡️⚡️STUPAVSKÉ BLESKOVKY⚡️⚡️⚡️

Prednáška v Ekocentre.

Stupavské bleskovky sú späť. Prečítajte si informácie z diania v meste Stupava za uplynulé dva týždne (06.02. -17.02.2023).

Po kratšej odmlke vám opäť prinášame obľúbený formát, ktorý mapuje informácie z diania v meste Stupava za uplynulé dva týždne. V krátkosti sa dozviete, čo sa v Stupave udialo a na čom sa pracuje.

✅ Primátor mesta na základe výberového konania rady školy vymenoval do funkcie staronovú riaditeľku Materskej školy na Marcheggskej ulici, Mgr. Luciu Strakušovú. Pani riaditeľka tak povedie škôlku ďalších päť rokov.

✅ Zasadala mestská rada, ktorá prerokovala 14 bodov programu a schválila program mestského zastupiteľstva.

✅ Mestský úrad pripravoval podklady pre zasadnutie mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutočnilo vo štvrtok 16. februára o 16.00 na mestskom úrade. Zastupiteľstvo prerokovalo 29 bodov programu.

✅ V Ekocentre sa uskutočnilo stretnutie so zástupcami Bratislavského samosprávneho kraja z inštitútu regionálnej politiky a odboru implementácie operačných programov. Témou pracovného stretnutia bola možnosť získania grantu prostredníctvom eurofondov z Operačného programu Slovensko na projekt Prestupový terminál autobusovej stanice v Stupave a ďalšie projekty.

✅Pokračujú terénne práce pri výstavbe novej Materskej školy na Zvončekovej ulici, budúci týždeň by mal zhotoviteľ začať stavebné práce.

✅Mestské kultúrne a informačné centrum malo plné ruky práce s prípravou a organizáciou Mestského reprezentačného plesu, ktorý sa uskutočnil v sobotu 18.02.2023 v kultúrnom dome. Zábava, v podobe tradičného Fašiangového Papučáku sa uskutočnila v utorok 21.02.2022 o 18:00 v kultúrnom dome.

✅Verejnoprospešné služby Stupava sa okrem bežných činností venovali orezom polámaných stromov, oprave verejného osvetlenia, smetných košov a lavičiek. Nechýbalo ani vyrovnanie terénu na ploche pri Barónovom pre MKIC.

✅Ekocentrum pripravilo v uplynulých dňoch pre návštevníkov novú výstavu ilustrácii Viliama Slaminku z detskej knihy Príbehy z lúk a mokradí, nechýbal pestrý program ku Svetovému dňu mokradí, či prednáška k téme Zdravá pôda/zdravá úroda. V sobotu 18.02.2023 sa uskutočnilo prírodovedné popoludnie s Jurajom Čačaným o tom, ako si zvieratá prejavujú lásku.

✅Mestská polícia spolu s hasičmi a SPP zabezpečovali únik plynu na ul. Ružová. Poskytli tiež asistenciu a regulovali premávku pri dopravnej nehode na ul. Železničná. V niekoľkých prípadoch riešili spolu s poľovným združením zrazenú zver, rovnako tak priestupky v doprave či priestupky proti občianskemu spolunažívaniu.

✅Dobrovoľný hasičský zbor zasahoval pri úniku zemného plynu v blízkosti domova sociálnych služieb, ale aj pri dopravnej nehode dvoch osobných automobilov na  ceste I. triedy, medzi Stupavou a Záhorskou Bystricou. Hasiči tiež absolvovali dobrovoľný výcvik na Vachálkovom rybníku, ten bol zameraný na záchranu topiacej sa osoby po preborení ľadu.

✅Vodárne a kanalizácie Stupava, okrem iných činností, riešili haváriu vody na Budovateľskej ulici a následné terénne úpravy.

Dátum vloženia: 22. 2. 2023 15:39
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 3. 2023 13:22