Aktuality - ⚡️⚡️⚡️STUPAVSKÉ BLESKOVKY⚡️⚡️⚡️

MDŽ v škôlke

Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulé dva týždne (27.02.2023 - 12.03.2023)

✅Projekt „Výstavba MŠ Zvončeková v Stupave“ podporený z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a Integrovaného regionálneho operačného programu  je vo fáze realizácie základov a základovej dosky budúcej škôlky.

✅Začalo sa s prípravou plochy pre prístavbu Materskej školy na Ružovej ulici, osadením oddeľovacieho plotu a odstránením existujúcich stavieb. Dočasné ohradenie areálu vymedzuje priestory budúceho staveniska a oddeľuje funkčný areál škôlky, v ktorom sa pohybujú deti.

✅Na Mestskom úrade v Stupave prebehlo zasadnutie komisií. Zasadali: Stavebná a dopravná komisia, Komisia majetková a legislatívno-právna a Komisia podnikateľská, miestneho rozvoja a životného prostredia.

✅Za posledné dva týždne sa v obradnej miestnosti na mestskom úrade konalo šesť sobášov, pričom v úlohe sobášiaceho sa prvýkrát predstavila aj nová poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Stupave pani Zuzana Jánošíková.

✅Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien navštívili viceprimátor Robert Kazarka a zamestnanec mestského úradu Milan Hollý zamestnankyne mesta, mestských organizácií, základnej školy, základnej umeleckej školy a škôlok. V mene primátora mesta Petra Novisedláka zagratulovali dámam k ich sviatku a odovzdali kvety.

✅Mestské kultúrne a informačné centrum pripravilo výstavu akademického maliara Eduarda Kalického pri príležitosti MDŽ. Ako kultúrny program počas vernisáže vystúpili deti zo ZUŠ v Stupave. Následne v spolupráci s kaviarňou Kultúrka, MKIC v Stupave ponúklo pohárik frizzante a pozvalo všetkých prítomných na premietanie romantického českého filmu Prezidentka.

✅Ekocentrum pripravilo pre návštevníkov deň o kompostovaní 4. marca.  Sobotné doobedie, 11. marca zase patrilo čmeliakovi. Poobede zvierací záchranári zo stanice v Borinke porozprávali o tom, ako postupovať,  keď nájdeme mláďa vtáka, ježka alebo zajaca. Ekocentrum pripravuje aj Svetový deň vody, Svetový deň Zeme alebo Cyklodeň.

✅Vodárne a kanalizácie Stupava ukončili rekonštrukčné práce na výuste ČOV do potoka Mláka. Boli vybudované nové schody, osadenie, nová výustná mreža, revízny mostík  a upravené a vyčistené okolie výuste.  Minulý týždeň zamestnanci vodární dokončili opravu poklopu na šachte hlavného vodomeru na ulici Budovateľská – Bezručova.

✅Verejnoprospešné služby Stupava sa v uplynulom týždni venovali okrem odvozu odpadu a čisteniu mesta aj oprave dočasného prestrešenia na budove bývalej železničnej stanice, príprave veľkonočnej výzdoby alebo čisteniu detských ihrísk.  Zamestnanci sa zúčastnili školenia a zo zberného dvora bolo odovzdané sklo na ďalšie spracovanie.

✅Mestská polícia asistovala pri zadymení obytného domu na ul. J. Kráľa. V spolupráci s odchytovou službou odchytila štyroch túlavých psov a taktiež pomohla pri zabezpečovaní dopravy pri oreze stromov verejnoprospešnými službami Stupava. Hliadka mestskej polície v spolupráci s pracovníkmi VPS zadržala sedem osôb, ktorí v lokalite Malý Háj vysypali z nákladného vozidla stavebný odpad. Osoby boli vyriešené v blokovom konaní a odpad za prítomnosti hliadky odpratali.

✅Dobrovoľní hasiči asistovali pri dopravnej nehode na ceste I. triedy, medzi Stupavou a Záhorskou Bystricou. Operačným strediskom Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave boli naši hasiči privolaní k požiaru v katastri obce Marianka a taktiež k požiaru lesného porastu v Bratislave, v lokalite Ostružinový chodník.

Dátum vloženia: 14. 3. 2023 7:38
Dátum poslednej aktualizácie: 17. 5. 2023 16:53