Aktuality - ⚡️⚡️STUPAVSKÉ BLESKOVKY⚡️⚡️

Výsadba trvalkového záhonu.

Stupavské bleskovky Vám prinášajú aktuálne informácie z diania v meste Stupava.

✅Oddelenie všeobecnej a vnútornej správy aktívne pripravuje zabezpečenie Volieb do Národnej rady SR 2023, ktoré sa uskutočnia v sobotu 30. 9. 2023 od 7:00 do 22:00 v rámci ôsmich volebných okrskov v meste Stupava. Občania, ktorí sa zo závažných, najmä zdravotných dôvodov nemôžu dostaviť osobne do volebnej miestnosti,  môžu hlasovať aj do prenosnej volebnej schránky.

✅Zamestnanci úradu pripravovali materiály na zasadnutie mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutočnilo vo štvrtok 14. septembra. Poslanci na zasadnutí prerokovali 50 bodov programu z toho 29 majetkových bodov.

✅Vďaka získanej dotácii z programu IROP a pomoci MAS Dolné Záhorie, sme zrealizovali projekt "Osvetlenie priechodov pre chodcov v meste Stupava." V rámci zvýšenia bezpečnosti dopravy sme osvetlili tri priechody: pri kostole v Máste, na Hlavnej ulici pri Bille a na Hviezdoslavovej ulici pri Obecnom dome v Máste.

✅V utorok 19. septembra sa primátor mesta Peter Novisedlák zúčastnil stretnutia starostov a zástupcov obcí na povodí rieky Morava. Témou stretnutia bol vznik regionálneho združenia regulácie komárov, za účelom koordinácie plošnej biologickej regulácie komárov ekologickou cestou BMI.

✅Primátor mesta sa zúčastnil v piatok 22. septembra stretnutia primátorov miest Záhoria v Senici. Kľúčovou témou o ktorej primátori diskutovali boli dane za odpady, nakoľko od 1.1.2024 vstúpi do platnosti odložený zákon o biologicko-mechanickej úprave odpadu za účelom vyseparovania biologickej zložky z komunálneho odpadu. Tento prijatý zákon však spôsobí navýšenie cien skládkovania o približne 70%. Primátori porovnávali aj výšku daní z nehnuteľnosti miest v regióne. Niektoré mestá plánujú túto daň zvyšovať od roku 2024, mesto Stupava daň z nehnuteľnosti zvýšilo v minulom roku, v súčasnosti plošné zvyšovanie dane z nehnuteľnosti nie je aktuálne riešenou témou.

✅Najbližší obrad uvítania malých novonarodených Stupavčanov do života sa uskutoční 21. októbra. Prosíme rodičov novonarodených detí, o vyplnenie a zaslanie prihlášky najneskôr do 29.9.2023. Viac informácií nájdete tu: o-meste/aktuality-1/uvitanie-deti-do-zivota-4723sk.html

✅Zamestnanci VPS Stupava a referátu odpadového hospodárstva pokračujú s aktualizáciou označenia zberných nádob na vývoz odpadu za účelom inventarizácie vyvážania komunálneho odpadu.

✅Z Hlavnej ulice, z parkoviska bývalej konzervárne, bol odťahovou službou odstránený autovrak a bol umiestnený na určené parkovisko. Referát odpadového hospodárstva aktuálne rieši aj odstránenie ďalších dvoch autovrakov.

✅Členky klubu seniorov Pohoda v spolupráci s chránenou dielnou Tekla sa zúčastňujú na pravidelných tvorivých dielňach. Kurz vedie pani Petra Balogova. Členky klubu táto tvorivá činnosť nadchla, počas prvých stretnutí tvorili darčekovú obálku na peniaze, ale aj receptár.

✅MKIC Stupava pracuje na príprave DNI ZELÁ 2023, ktoré sa uskutočnia v termíne 6. - 8. októbra 2023. Účastníci podujatia sa opäť môžu tešiť na žánrovo pestrý hudobný program, výbornú gastronómiu, na tradičnú zónu v Máste, výstavu úrody, ale aj na stánky remeselníkov a lokálnych obchodníkov. Nebude chýbať ohňostroj, ktorým zakončíme slávnosti kapusty v nedeľu o 21:00.

✅Ekocentrum Stupava okrem programu pre materské a základnú školu zorganizovalo aj komentovanú prechádzku Po stopách bridlice. Rovnako tak sa vďaka dobrovoľníčkam podarilo zrealizovať trvalkovú výsadbu v zadnej časti skeletu skleníka. Aj napriek nepriaznivému počasiu obe akcie vyšli na jednotku. Najbližšiu sobotu nás čaká výprava do lesa s Jurajom Čačaným, stretnutie so zvieracími záchranármi zo stanice v Borinke, ale aj prednáška a workshop na tému bylinková lekárnička. Tešíme sa na stretnutie.

✅Verejnoprospešné služby Stupava sa venovali okrem tradičných činností aj oprave zábradlia na križovatke Školská/Hlavná, oprave lokálnych výtlkov či odvodu dažďovej vody, Samozrejme nechýbala úprava zelene či orezy polámaných konárov, opravy mestského mobiliáru či práce na rekonštrukcii triediaceho boxu na zbernom dvore.

✅Vodárne a kanalizácie Stupava sa okrem zvyčajných údržbových činností, venovali aj koseniu v priestoroch všetkých čerpacích staníc v Stupave aj na výustiach. Riešili poruchy na čerpacej stanici Kalinčiakova – aj s následným testovaním GSM modulu a odskúšaním funkčnosti ČS. Zamestnanci vodárni tiež kontrolovali stav kanalizačných poklopov na uliciach Ferdiša Kostku a Marcheggskej.

✅Príslušníci mestskej polície, okrem rutinného riešenia priestupkov v statickej doprave, vykonali kontroly dodržiavania zatváracích hodín pohostinských zariadení, riešili niekoľko podnetov na rušenie nočného pokoja skupinkami hlučne sa správajúcich mladistvých. Polícii sa podarilo vypátrať majiteľov dvoch stratených predmetov a už tradične dohliadala na bezpečný prechod detí v ranných hodinách v okolí školy.

Dátum vloženia: 27. 9. 2023 13:13
Dátum poslednej aktualizácie: 27. 9. 2023 13:37