Aktuality - ⚡️⚡️STUPAVSKÉ BLESKOVKY⚡️⚡️

Interiér prístavby v MŠ Ružová.

Prečítajte si aktuálne informácie z diania v našom meste z druhej polovice januára.

✅Pokračujeme so zariaďovaním interiérov a vybavenia novopostavených objektov materských škôl, ktoré už v tomto roku navýšia kapacity predprimárneho vzdelávania v Stupave o minimálne 132 miest.

✅Oddelenie všeobecnej a vnútornej správy pracuje na príprave volieb prezidenta SR, ktoré sa uskutočnia 23.3.2024, prípadne druhé kolo volieb je plánované 6.4.2024. Všetky dôležité organizačné informácie pre voličov v našom meste postupne zverejňujeme tu: samosprava/volby/

✅Primátor mesta Peter Novisedlák sa zúčastnil Klubu starostov a primátorov okresu Malacky so zástupcami Bratislavského samosprávneho kraja. Témou bolo nové programové obdobie pre čerpanie eurofondov v našom regióne.

✅Vo štvrtok 25.1.2024 sa tiež primátor zúčastnil snemu Únie miest Slovenska v Banskej Bystrici. Primátori diskutovali o spoločných cieľoch v roku 2024, medzi ktoré patria: zmena financovania samospráv, spoločné verejné obstarávanie, digitálne mestá, energetický sebestačné a odolné mestá, či bezpečnosť.

✅V utorok 23. januára sa v Mestskej knižnici Ruda Morica zastavil spisovateľ, autor detektívok Peter Šloser, ktorý napísal venovanie do jeho kníh, ktoré má knižnica vo svojom fonde. Autor je bývalý policajný plukovník, ktorý pracoval v policajných útvaroch zameraných na boj s organizovaným zločinom. Po vzniku Národnej kriminálnej agentúry pracoval na Protizločineckej jednotke v odbore Bratislava.

✅Mestské kultúrne a informačné centrum zorganizovalo v sobotu 20. januára rozprávkové predstavenie Žabí kráľ v prevedení Divadla na hojdačke. Deti v publiku sa učili čarovať, kúzliť či tancovať a odvážne princezné z hľadiska dostali šancu bozkom vyslobodiť zakliateho princa. V rovnaký deň prebiehali aj Stupavské zabíjačkové trhy, ktoré ponúkli širšiu ponuku mäsových výrobkov a zabíjačkových špecialít.

✅Ekocentrum Stupava pripravilo pre svojich návštevníkov prednášky o svetle, rekordoch počasia či príbehu kameňov, ktoré zožali úspech. Nechýbali ani tvorivé aktivity. Nasledujúcu sobotu nás čaká kurz strihania ovocných stromov a Svetový deň mokradí, počas ktorého si budeme čítať, tvoriť aj sa čo to o tomto špecifickom biotope dozvieme od lektoriek.

✅Verejnoprospešné služby Stupava okrem bežných činností v uplynulom období zrealizovali aj nový zvod dažďovej vody pri škôlke, venovali sa opravám mestského mobiliáru alebo osádzaniu nových dopravných značiek. Nechýbali ani pri skladaní nábytku v novej škôlke, orezoch polámaných konárov a nezabudli ani na zber vianočných stromčekov.

✅Príslušníci mestskej polície okrem štandardného riešenia priestupkov proti verejnému poriadku a v doprave, zabezpečovali do príchodu hliadky Obvodného oddelenia PZ Stupava miesto nálezu tela neznámej osoby bez známok života. V dôsledku silného vetra tiež mestská polícia zabezpečovala poškodený billboard na Školskej ulici. Žiaci 3. ročníka ZŠ kpt. Nálepku sa zúčastnili prednášky spojenej s exkurziou pracoviska Mestskej polície Stupava.

Dátum vloženia: 30. 1. 2024 13:00
Dátum poslednej aktualizácie: 30. 1. 2024 13:12