Aktuality - ⚡️⚡️STUPAVSKÉ BLESKOVKY⚡️⚡️

Obnovené átrium v panelovej budove základnej školy.

Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste v mesiaci február.

✅Oddelenie všeobecnej a vnútornej správy Mestského úradu pokračuje v prípravách pre voľby prezidenta SR 2024, ktoré sa uskutočnia dňa 23.3.2024. Prípadné druhé kolo volieb sa bude konať 6.4.2024. V stredu 28.2.2024 sa uskutočnilo 1. zasadanie zapisovateľov a členov okrskových volebných komisií v Stupave, na ktorom skladali sľub a boli zaškolení. Vo februári boli zároveň vyhlásené voľby do Európskeho parlamentu 2024, ktoré sa uskutočnia 8.6.2024, takže sa začali prípravy aj na tieto voľby.  Viac informácií k voľbám nájdete tu: samosprava/volby/

✅Oddelenie územného rozvoja pripravuje podklady pre územné rozhodnutie k projektom Prestupný terminál Stupava, ale aj k projektu Adaptačné opatrenia na verejnom priestranstve pri Troyerovej kúrii a MKIC Stupava.

✅Mesto Stupava podalo žiadosť o získanie financií z Fondu na podporu športu na projekt rekonštrukcie hádzanárskeho ihriska v areáli futbalového štadióna.

✅Referát sociálnych vecí pripravuje jarnú zbierku oblečenia, obuvi a hračiek – Stupavské srdce. Zbierka sa uskutoční od 13.3.2024 – 15.3.2024 v čase od 16:00 do 17:30 vo výstavnej sále kultúrneho domu. Charitatívna burza bude prebiehať v sobotu 16.3.2024 od 8:00 -11:00 taktiež vo výstavnej sále kultúrneho domu.

✅Deti v základnej škole sa môžu tešiť z obnovených vonkajších priestorov v areáli panelovej budovy,  ale aj revitalizovaného átria,  v rámci ktorého vznikol príjemný prírodný priestor určený na výučbu environmentálnej výchovy. Jeho súčasťou je drevený altánok. V areáli nechýbajú nové lavičky, smetné koše na separovaný odpad, či nová výsadba zelene.

✅Mestské kultúrne a informačné centrum Stupava pripravilo vo februári podujatie pre deti - Karneval so Skákalkou a rozprávkovými kamarátmi, ale aj ukončenie fašiangov spojených s pochovávaním basy – Papučák.

✅Mestská knižnica Ruda Morica potešila počas februára malých čitateľov pravidelným stredajším čítaním na dobrú noc. Čítanie pokračuje aj počas marca, každú stredu o 17:00. V týždni od 20. do 26. februára 2024 prebiehalo v stupavskej knižnici aj tradičné pasovanie prváčikov zo ZŠ kpt. J. Nálepku v Stupave za čitateľov knižnice.

✅Ekocentrum Stupava pripravilo pre návštevníkov pútavé prednášky o tom, ako si zvieratá prejavujú lásku či o veľkých šelmách na Slovensku, nechýbalo stretnutie s lovcom búrok, workshop pre záhradkárov ani divadielko pre deti. Najbližšiu sobotu je pripravené háčkovanie pre začiatočníkov či prezentácia vzácnej lokality Devínske jazero.

✅Verejnoprospešné služby Stupava sa venovali okrem iných činností aj zberu starého lístia, označovaniu smetných nádob alebo oprave dreveného mostíka v parku. Podarilo sa vyrovnať povrch na parkovisku pri kultúrnom dome, začať s lokálnymi opravami ciest a vyčistený je aj Pivovarnícky rybník a jeho okolie.

✅Mestská polícia asistovala pri niekoľkých dopravných nehodách. Príslušníci polície pátrali po majiteľoch dvoch bicyklov, riešili vraky áut a v spolupráci s OZ pomoc psíkom odchytili viacero túlavých zvierat.

✅Vodárne a kanalizácie Stupava vykonali koncom januára a začiatkom februára havarijne čistenie stokovej siete kanalizácie na uliciach Mariánska, Školská, Zdravotnícka, Ružová, Mlynská, odľahčovacia komora Zippava a tiež na prečerpávacích staniciach: Mást, Bitúnková, Park, Lochy, Jána Ondruša, Dura, Kalinčiakova a Duklianska. Posledný mesiac tiež museli vodárne riešiť viacero havarijných porúch na čističke odpadových vôd.

✅Dobrovoľní hasiči počas februára hasili požiar na Vajanského ulici, boli privolaní k dopravným nehodám, ale aj k prasknutému vodovodnému potrubiu v pivnici rodinného domu.

Dátum vloženia: 7. 3. 2024 9:53
Dátum poslednej aktualizácie: 13. 3. 2024 8:06