Aktuality - VERNISÁŽ VÝSTAVY ŠPERKOV - ŠPIRÁLY

VERNISÁŽ VÝSTAVY ŠPERKOV - ŠPIRÁLY

Posledný aprílový večer sa v Mestskej knižnici Ruda Morica uskutočnila vernisáž výstavy šperkov s názvom Špirály.

Autorka výstavy, Mgr. art. Katarína Vavrová sa tvorbe šperkov venuje štyridsať rokov a v určitých etapách života sa ku tejto svojej záľube rada vracia. Momentálne tvorí hlavne z textilu alebo priadze, ktoré sa príjemne nosia a dobre kombinujú s odevom alebo inými doplnkami. Náušnice a brošne sú väčšinou mosadzné, alebo z nehrdzavejúcej ocele. Umelkyňa potešila prítomných hostí okrem možnosti pozrieť si krásne šperky aj hrou na klavír v doprovode Romany Hozlárovej, ktorá zahrala na priečnu flautu. Romana je študentkou 3. ročníka Štátneho konzervatória v Bratislave, kde študuje pod vedením pána profesora Viktora Vavra. Súčasťou vernisáže bolo aj rozprávanie o knihách, v ktorých figurujú šperky a ďakujeme zaň pani Monike Begánovej, autorkinej priateľke.

Výstava potrvá do 30.5.2019, pozývame všetkých záujemcov o výstavu do priestorov Mestskej knižnice v Stupave.

Dátum vloženia: 7. 5. 2019 12:00
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 5. 2019 12:00