Aktuality - VIDEO: SPRIEVOD HASIČOV

Sprievod hasičov

Pozrite si krátke video zo sprievodu dobrovoľných hasičov Stupavy. Stupavčania kráčali mestom pre podporu verejnej zbierky.

V piatok 23. júna popoludní sa konal sprievod mestom Stupava, ktorý zorganizovali naši dobrovoľní hasiči v spolupráci s ďalšími občianskymi združeniami mesta. Do sprievodu sa zapojili aj členky ženského speváckeho zboru Nevädza.

Hasiči chceli sprievodom upozorniť na verejnú zbierku na nákup hasičského vozidla, ktorá aktuálne prebieha.

Prispieť na nové hasičské auto môžete tu, prostredníctvom Donio.

Mesto Stupava prispeje hasičom na nákup vozidla schválenou mimoriadnou dotáciou v sume 25 000 €. Nakoľko má mesto rozpracovaných viacero investičných projektov, finančná podpora nepostačuje na nákup nového záchranného hasičského vozidla, hasiči sa obracajú na verejnosť, aby pomohla s dofinancovaním.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Finančné prostriedky budú využité na nákup hasičského vozidla a potrebného vybavenia do vozidla. Vzhľadom na  vysokú početnosť zásahov a rozmanitosť štruktúry zásahového obvodu je pre efektívne vykonávanie zásahovej činnosti a presun dostatočného počtu zasahujúcich hasičov potrebné zásahové vozidlo pre šesťčlennú posádku, ktoré by malo obsahovať nádrž na vodu s minimálnym obsahom 2000 litrov, čerpadlo s výkonom 2300 – 3000 l.min.- 1, prietokový navijak vysokotlakovej hadice s prúdnicou, integrované držiaky pre autonómne dýchacie prístroje, teleskopickú svetelnú rampu, elektrocentrálu a dostatočnú úložnú plochu v nadstavbe vozidla pre materiálovo-technické vybavenie. Veľmi podstatnou vlastnosťou podvozku vozidla je náhon 4×4, ktorý je v členitom teréne nášho zásahového obvodu pre hasičské vozidlo nevyhnutný.

Súčasťou každého hasičského vozidla je aj jeho vybavenie. V prípade získania finančných prostriedkov by časť bola využitá aj na nákup potrebného vybavenia. Nevyhnutným vybavením, sú napríklad autonómne dýchacie prístroje, profesionálne vysielačky, ručné náradie, náradie využívané pri dopravných nehodách, profesionálne svietidlá a iné.

Dátum vloženia: 4. 7. 2023 8:06
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 7. 2023 8:32