Aktuality - VÍKENDOVÉ PODUJATIA

Ilustračná foto.

V sobotu 29.4.2023 nás čaká Stupavská naháňačka a Kaštieľska vínna cesta. V nedeľu 30.4.2023 sa budú stavať hneď dva máje. Jeden v Stupave a druhý v Máste.

STUPAVSKÁ NAHÁŇAČKA, 29.4.2023, od 9:00

Stupavská naháňačka je bežecké podujatie pre deti a mládež v rôznych výkonnostných kategóriách, ktoré budú prebiehať v dopoludňajších hodinách v Kaštieľskom parku v Stupave. Jednotlivé preteky sú plánované pre deti od 4 do 15 rokov. Pre každú z týchto kategórií budú určené iné dĺžky a náročnosť trasy, aby si aj oni mohli vychutnať endorfíny po dobehnutí a váhu medailí na krku. Jednou z disciplín je aj „Rodinná štafeta“, do ktorej sa môžu prihlásiť rodičia s deťmi.

Ešte stále je možné zaregistrovať sa online, všetky potrebné tlačivá nájdete na stránke: https://www.mkic.sk/kultura/podujatia/stupavska-nahanacka/ alebo priamo na mieste.

KAŠTIEĽSKA VÍNNA CESTA - 29.4.2023, od 15:00

MKIC Stupava Vás srdečne pozýva na ochutnávku rôznych vín v príjemnom prostredí kaštieľskeho parku v Stupave, k čomu Vám zahrá skupina Dudíci po celý večer!

STAVANIE MÁJE V STUPAVE - 30.4.2023, od 16:30

Mestské kultúrne a informačné centrum Vás srdečne pozýva na oslavu mesiaca lásky  - Stavanie Máje 2023, ktoré sa uskutoční v sedliackom dvore a okolí kultúrneho domu v Stupave. Tešiť sa môžete na vystúpenie detského folklórneho súboru Stupavjánek s folklórnym pásmom – Vítanie jari. Po 18:15 vystúpi Záhorienka a Trio Šuhaji.

"STAVJANÍ MÁJA" V MÁSTE - 30.4.2023, od 17:00

Mástsky potravinový spolok v Stupave sa teší na stretnutie s vami pri tradičnom „Stavjaní mája“ v nedeľu 30.4. od 17.00 na nádvorí Obecného domu v Máste. Slávnosť začíname od 17.00 hod. zdobením stromu, po 18.00 hod. pokračujeme stavaním mája tradičným spôsobom bez pomoci modernej techniky.

Zaspieva nám zbor Nevädza, do tanca aj do spevu zahrá JOKER band. Pripravený bude kotlíkový guláš, ale aj cigánska, pivo, víno, nealoko.

Srdečne Vás pozývame!

Dátum vloženia: 26. 4. 2023 10:02