Aktuality - VOĽBY DO NÁRODNEJ RADY SR 2023

ilustračná foto

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky sa konajú 30. septembra 2023 od 7.00 do 22.00 h. Prečítajte si stručné organizačné informácie k priebehu volieb v našom meste.

V meste Stupava môžu oprávnení voliči voliť v jednom z ôsmich volebných okrskov, v ktorého zozname voličov sú zapísaní, t. j. podľa miesta trvalého pobytu voliča.

Volebné miestnosti sú určené nasledovne:

• Volebný okrsok č. 1:  Mestský úrad v Stupave (zasadačka na prízemí), Hlavná 1/24
  • Volebný okrsok č. 2:  Materská škola na Marcheggskej ulici č. 58
  • Volebný okrsok č. 3:  Základná umelecká škola na Cintorínskej ulici č. 2
  • Volebný okrsok č. 4:  Materská škola na ulici J. Kráľa č. 1
  • Volebný okrsok č. 5:  Kultúrny dom na Agátovej ulici č. 16 (malá sála – vchod z ul. Kúpeľnej)
  • Volebný okrsok č. 6:  Základná škola kpt. Nálepku na Školskej ulici č. 2
  • Volebný okrsok č. 7:  Kultúrny dom na Agátovej ulici č. 16 (veľká sála – hlavný vchod)
  • Volebný okrsok č. 8: Materská škola na Hviezdoslavovej ulici č. 8

Rozdelenie ulíc podľa volebných okrskov nájdete tu.

Volič, ktorého miestom trvalého pobytu je mesto Stupava, teda volič bez konkrétnej adresy trvalého pobytu, hlasuje vo volebnom okrsku č. 3.

Ak občan volí s hlasovacím preukazom, môže využiť ktorúkoľvek volebnú miestnosť na Slovensku.

Každý volič je povinný preukázať sa občianskym preukazom. Iný doklad totožnosti nie je akceptovaný.

Aj volič s hlasovacím preukazom musí predložiť občiansky preukaz.

Každý volič dostane vo volebnej miestnosti 25 hlasovacích lístkov a jednu obálku. 25 preto, lebo 25 politických subjektov kandiduje vo voľbách.

Volič vyberie jeden hlasovací lístok a ten môže bez ďalšej úpravy vložiť do obálky alebo môže zakrúžkovaním poradového čísla kandidáta vyznačiť, ktorému kandidátovi dáva prednosť. Volič môže dať preferenčný hlas, teda zakrúžkovať najviac štyroch kandidátov.

Všetky ostatné nepoužité hlasovacie lístky (24 ks) musí volič vhodiť do škatule vo volebnej miestnosti na to určenej, nesmie si ich zobrať so sebou.

Volič, ktorý sa nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä zdravotných dôvodov, má právo požiadať aj v deň konania volieb 30.9.2023 o vykonanie hlasovania do prenosnej volebnej schránky a to na telefónnom čísle 0905 496 084.

Viac tu.

Všetky podrobné informácie k voľbám nájdete tu: samosprava/volby/

Dátum vloženia: 26. 9. 2023 8:18
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 10. 2023 7:36