⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 11 ⚡️⚡️⚡️

⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 11 ⚡️⚡️⚡️ 2 Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulý 11. týždeň (14. - 20. 3.2022).

✅ Zasadalo mestské zastupiteľstvo, ktoré prerokovalo 23 bodov programu, rovnako zasadala dozorná rada TSS Stupava s.r.o., ktorá prerokovala účtovnú závierku a riešila ďalší postup pri rekultivácii skládky odpadov.

✅ Bola opravená autobusová zastávka na Hlavnej ulici, mesto ešte vyzve vlastníka na výmenu jej označníka.

✅ Stupava získala z Ministerstva vnútra SR príspevok na obnovu Pomníka padlým vojakom v 1. svetovej vojne na Námestí sv. Trojice.

✅ Oddelenie Územného rozvoja a životného prostredia dalo vypracovať projektovú dokumentáciu na prístavbu dvoch tried MŠ Ružová. Mesto sa bude uchádzať o tuzemskú dotáciu 500 tisíc eur s 5% spoluúčasťou.

✅ Majetkovo právne a legislatívne oddelenie pripravuje materiály na ďalšie zasadnutie komisie, po mestskom zastupiteľstve vypracováva zmluvy (nájomné, zmluvy o budúcich zmluvách o zriadení vecného bremena) a pripravuje aj podklady ku geometrickému plánu na oddelenie 10 000m2 na stavbu budúcej školy na Kalinčiakovej ulici v Stupave.

✅ Ekonomické oddelenie pracuje  na Záverečnom účte  a Poznámkach k účtovej závierke aj  konsolidácii vzájomných vzťahov so štátom a spracováva sa výmery na DzN, rovnako i výmery poplatkov za komunálne odpady pre záhradkárov.

✅ Verejnoprospešné služby Stupava sa okrem bežných činností venovali aj osádzaniu dopravných značiek, upratovaniu parku či okolia potoka a nechýbalo ani sprístupnenie vody po zimnej sezóne na cintorínoch. V spolupráci s MKIC pripravovali aj priestor pri pamätníku Kvet vďaky na novú výsadbu a skrášlenie.

✅ Mestská polícia v ranných hodinách zabezpečovala bezpečný prechod detí cez prechody pre chodcov na Hlavnej ulici, v súčinnosti s hliadkou PMJ Bratislava zadržala páchateľa, ktorý sa nebezpečne vyhrážal s nožom v ruke svojim rodinným príslušníkom a predviedla ho na OOPZ Stupava k vykonaniu ďalších potrebných úkonov a riešila aj priestupky vodičov v statickej doprave.

✅Členovia dobrovoľného hasičského zboru Stupava boli vyslaní k požiaru sadzí v komíne rodinného domu na Hviezdoslavovej ulici. Požiar bol majiteľom domu uhasený pred príchodom jednotky, na mieste hasiči vykonali prieskum s pomocou termokamery, ktorý nezistil ďalšie horenie a potvrdil uspokojivé namerané teploty.

Vytvorené: 22. 3. 2022
Posledná aktualizácia: 22. 3. 2022 14:02