⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY ⚡️⚡️⚡️

⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ  BLESKOVKY ⚡️⚡️⚡️ 1 Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulý 18. týždeň (2.5. - 8.5.2022).

✅ Mesto Stupava sa zúčastňuje rokovaní k zmenám a doplnkom územného plánu Bratislavského samosprávneho kraja. Jednou z priorít je, aby sa do územného plánu župy dostala aj koľajová doprava na trase Lamač – Záhorská Bystrica – Stupava – Lozorno.  Táto trasa bude ešte potrebovať štúdiu realizovateľnosti, ktorá by sa mala uskutočniť v priebehu tohoto roka a potrvá približne 12 -15 mesiacov.

✅ Oddelenie územného rozvoja a životného prostredia pripravilo zahájenie prác na rekonštrukcii centrálnej mestskej zóny - chodníka Billa – Mlynská ulica aj s novým mobiliárom. Práce sa začnú v pondelok 16.5.2022.

✅ Zástupcovia mesta si spolu s členmi Jednoty dôchodcov a Klubu seniorov Pohoda, ZO Slovenských protifašistických bojovníkov a Červeného kríža pripomenuli 103. výročie tragického úmrtia generála Milana Rastislava Štefánika, významnej osobnosti histórie Slovenska a vedúcu osobnosť založenia Československej republiky.

✅ V sobotu, 7. mája, sa primátor spolu s cyklistami z Bratislavy a okolitých obcí zúčastnil slávnostného otvorenia cyklomosta VysoMarch. Most VysoMarch vznikol vďaka cezhraničnej spolupráci s Rakúskom a v nádhernom prírodnom prostredí spája obce Vysoká pri Morave a Marchegg.

✅ Vo veľkej sále MKIC sa uskutočnilo priateľské stretnutie futbalového klubu Internacionáli Stupava. Okrem spomienok hrala hlavnú úlohu publikácia o histórii klubu od roku 1984 až do roku 2021, ktorú predstavili predseda klubu Jozef Dugovič a autor publikácie Svetozár Prokeš.

✅ Verejnoprospešné služby Stupava sa venovali okrem odvozu odpadkov a čistenia mesta aj koseniu, starostlivosti o vysadené kvety a kríky, nechýbala ani oprava smetných košov či dopravných značiek.

✅ Redakcia Stupavských novín pre vás pripravovala májové vydanie, ktoré čoskoro poputuje do tlače a budúci týždeň si ho nájdete v schránke či v online archíve.

Vytvorené: 12. 5. 2022
Posledná aktualizácia: 12. 5. 2022 15:53