Aktuality - ⚡️⚡️⚡️STUPAVSKÉ BLESKOVKY AJ V ROKU 2024⚡️⚡️⚡️

Mestský reprezentačný ples, foto: Peter Kubička

Stupavské bleskovky prinášajú aktuálne informácie z diania v meste Stupava od 1.1.2024.

✅Oddelenie územného rozvoja zhromažďuje podklady ku kolaudácii stavieb materských škôl na Zvončekovej a Ružovej ulici. Projekty materských škôl sú stavebne ukončené, v súčasnosti prebieha zariaďovanie interiérov.

✅Referát daní od začiatku januára vo zvýšenej miere spracováva daňové priznania občanov nakoľko do 31. januára 2024 je daňovník povinný podať: Priznanie k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje. Viac informácií na: o-meste/aktuality-1/danove-priznanie-k-dani-z-nehnutelnosti-treba-podat-do-konca-januara-4924sk.html

✅V piatok 12.1. 2024 sme zahájili v Stupave plesovú sezónu Mestským reprezentačným plesom. Ďakujeme MKIC Stupava za organizáciu a aj všetkým účinkujúcim a účastníkom za vynikajúcu atmosféru. Mestské kultúrne a informačné centrum pripravuje už najbližšiu sobotu 20.1. 2024 Stupavské zabíjačkové trhy v areáli Sedliackeho dvora a od 10:00 bude v kultúrnom dome pre deti pripravené divadielko Žabí kráľ.

✅Ekocentrum privítalo návštevníkov v roku 2024 témou o svetle, jeho druhoch a vplyve na zdravie organizmu. Najbližšiu sobotu, 20. januára, vás čaká o 11.00 premietanie ekologického filmu Ďakujeme za dážď, no a o 14.00 privítame návštevníkov na Hravej geológii. Tá nás zavedie do tajomného sveta príbehov vzniku rôznych kameňov a naučí ich čítať aj vás.

✅Verejnoprospešné služby Stupava sa venovali okrem bežných činností ako sú vývoz odpadu, čistenie ulíc a chodníkov či opravy mobiliáru aj odstraňovaniu vianočnej výzdoby. Okrem toho zabezpečili opätovný prietok potoka po daždi či orezy polámaných konárov. Až do konca januára bude naďalej prebiehať zber vianočných stromčekov spred bytoviek aj rodinných domov.

✅Mestská polícia bola 1. januára požiadaná o asistenciu pri zásahu proti nebezpečnému páchateľovi na Hlavnej ulici, ktorého sa spolu s policajným zborom podarilo zadržať. Príslušníci mestskej polície riešili priestupky proti verejnému poriadku, priestupky v statickej doprave, kontrolovali dodržiavanie zatváracích hodín prevádzok a po ukončení prázdnin opäť pravidelne zabezpečujú bezpečný prechod detí cez priechody pre chodcov v ranných hodinách v okolí školy.

Dátum vloženia: 19. 1. 2024 12:17
Dátum poslednej aktualizácie: 19. 1. 2024 12:35