BUDOVA BÝVALEJ ŽELEZNIČNEJ STANICE UŽ V MAJETKU MESTA

BUDOVA BÝVALEJ ŽELEZNIČNEJ STANICE UŽ V MAJETKU MESTA Mesto Stupava a Železnice Slovenskej republiky podpísali kúpnu zmluvu, na základe ktorej prešla stavba výpravnej budovy bývalej železničnej stanice do majetku mesta.

Mesto Stupava a Železnice Slovenskej republiky podpísali dňa 23. novembra 2020 kúpnu zmluvu, na základe ktorej prešla stavba výpravnej budovy bývalej železničnej stanice do majetku mesta, rovnako aj priľahlé pozemky s výmerou cca 43 árov. Zmluva nadobudla účinnosť včera 2. decembra 2020.

Premávka na železničnej trati v Stupave bola slávnostne otvorená 1. mája 1891 a spočiatku bola bezplatná, aby sa ju ľudia naučili využívať. Okrem osobnej prepravy fungovala aj nákladná, zo Stupavy sa odvážal najmä cement a výrobky miestnych závodov. Parná lokomotíva premávala do mája 1967, kedy bola nahradená motorovou.

Bude v záujme mesta, aby budova aj v budúcnosti dýchala históriou, či už zriadením malého múzea alebo iným spôsobom. Momentálne zhromažďujeme návrhy k využitiu priestorov predmetnej budovy.

Ďakujeme Ministerstvu dopravy a výstavby Slovenskej republiky a Železniciam Slovenskej republiky za ústretovú a bezproblémovú spoluprácu pri prevode majetku.

Vytvorené: 3. 12. 2020
Posledná aktualizácia: 3. 12. 2020 13:30