CHCETE PRACOVAŤ V  KOMISIÁCH MESTKÉHO ZASTUPITEĽSTVA?

CHCETE  PRACOVAŤ  V  KOMISIÁCH  MESTKÉHO  ZASTUPITEĽSTVA? 3 Záujemcovia o členstvo v komisiách Mestského zastupiteľstva v Stupave sa môžu prihlásiť do 30.11.2022

Záujemcovia spomedzi občanov, ktorí sa s prihliadnutím na vlastnú odbornosť chcú počas tohto volebného obdobia podieľať na práci niektorej z komisií MsZ, môžu svoju žiadosť o členstvo so životopisom poslať na adresu prednosta@stupava.sk do 30. novembra 2022. Výber členov uskutoční predseda a podpredseda konkrétnej komisie.

Mestské zastupiteľstvo zriaďuje komisie ako svoje poradné, iniciatívne a kontrolné orgány. Členov komisií volí mestské zastupiteľstvo spomedzi poslancov MsZ a  iných osôb, spravidla s odbornosťou súvisiacou s činnosťou komisie. Každá komisia má predsedu, podpredsedu a tajomníka.

Komisie v oblasti svojej pôsobnosti vypracúvajú stanoviská k záležitostiam a materiálom prerokúvaným orgánmi mesta. Vypracúvajú tiež návrhy a podnety na riešenie najdôležitejších otázok života v meste a predkladajú ich orgánom mesta, ktoré sú povinné sa nimi zaoberať a o výsledku komisiu informovať. Schádzajú sa podľa potreby, spravidla však raz mesačne. Zasadnutie zvoláva a vedie jej predseda. Zásady rokovania a uznášania sa komisií ustanovuje Rokovací poriadok Mestského zastupiteľstva a jeho orgánov. Komisie nemajú rozhodovaciu právomoc.

Komisie Mestského zastupiteľstva v Stupave na volebné obdobie 2022 – 2026

1. Komisia finančná
  2. Komisia stavebná a dopravy
  3. Komisia zdravotníctva a sociálnych vecí
  4. Komisia školstva a športu
  5. Komisia kultúry, regionálnej a cezhraničnej spolupráce
  6. Komisia podnikateľská, miestneho rozvoja a životného prostredia
  7. Komisia majetková a legislatívno-právna

Všetkým vopred ďakujeme za prejavený záujem v prospech mesta Stupave a tešíme sa na spoluprácu.

Vytvorené: 25. 11. 2022
Posledná aktualizácia: 25. 11. 2022 12:31