Navigácia

Obsah

„NA BICYKLI DEŤOM PRE ŽIVOT“ PÔJDE CEZ STUPAVU

Typ: ostatné
Plagát na Bicykli deťom pre život V sobotu 10.6.2023 o 10:50 bude cez Stupavu prechádzať charitatívna cyklotour „Na bicykli deťom pre život 2023.“

14. ročník charitatívneho projektu pomáha onkologicky chorým deťom.

Počas ôsmich dní, od 3.júna do 10.júna, prejdú cyklisti trasu po Slovensku a Morave. Ani tento rok nevynechajú návštevu nemocníc a onkologických oddelení v Košiciach, Banskej Bystrici a Bratislave, kde sa malí pacienti liečia.  V sobotu 10. 6. 2023  v čase 10:50 budú cyklisti prechádzať aj cez Stupavu. Projekt môže verejnosť okrem aktívnej účasti, teda vysadnutím na bicykel, podporiť aj finančne, prispením na verejnú zbierku. 

Číslo účtu na ktoré môžete prispieť : SK61 0900 0000 0006 3402 4952

Na bicykli deťom pre život je charitatívny projekt, ktorého cieľom je ukázať ľuďom, že bojovať s rakovinou sa oplatí. Zároveň jej organizátori chcú upozorniť na fakt, že úspešnosť vyliečenia sa detských onkologických pacientov je až 70 %. Keďže bicyklovanie patrí medzi obľúbený šport mnohých Slovákov, tak týmto spôsobom chcú symbolicky verejnosť zapojiť do boja proti predsudkom, že rakovina je choroba smrteľná a stanovenie tejto diagnózy znamená pre pacienta stav konečný.

Občianske združenie Deťom pre život bolo založené v roku 2009 rodičmi a priateľmi, ktorých sa onkologické ochorenie osobne dotklo. Postupne sa k nim pridali aj ďalší  rodičia z celého Slovenska. Cieľom organizácie je pomôcť deťom a najmä ich rodičom prekonať fyzické a psychické následky rôznych onkologických ochorení.

Účastníkom charitatívnej cyklistickej turistiky sa môže stať každý kto rád športuje, ale i ten, kto chce symbolicky prejaviť ochotu pomôcť. Stačí vysadnúť na bicykel a pridať sa na ktoromkoľvek mieste do pelotónu. Všetko záleží od vašej kondície a ochoty urobiť niečo pre dobrú vec. Keďže nejde o žiadny pretek, tak zapojiť sa môžu ako dospelí, tak i starší spoluobčania a deti.

Z výťažku verejnej zbierky budú organizované rekondičné pobyty pre onkologicky choré detičky, či podporené detské onkologické oddelenia v konkrétnych nemocniciach.

Viac o charitatívnom projekte nájdete: https://www.detomprezivot.sk/nase-projekty/na-bicykli-detom/

Zdroj: www.detomprezivot.sk


Vytvorené: 2. 6. 2023
Posledná aktualizácia: 4. 6. 2023 13:17
Autor: Mgr. Erika Piesecká