SAMOSPRÁVA ROZDÁ SENIOROM 65+ RESPIRÁTORY

SAMOSPRÁVA ROZDÁ SENIOROM 65+ RESPIRÁTORY Mesto Stupava rozdá všetkým seniorom od 65 rokov s trvalým pobytom v Stupave dva respirátory triedy FFP2.

Ide o respirátory, ktoré spĺňajú požiadavky harmonizovanej európskej normy EN 149 + A1 a disponujú vlastnosťami podľa požiadaviek platných v Európskej únii.

Ochranné masky boli dnes podvečer doručené na mestský úrad, od zajtra začneme s ich delením do obálok, aby už počas tohto víkendu mohli byť distribuované za asistencie Armády spásy cieľovej skupine obyvateľstva.

Respirátor FFP2 spoľahlivo ochráni nielen jeho nositeľa, ale aj okolie, poskytuje teda obojsmernú ochranu. Veríme, že aj takýmto spôsobom pomôžeme ochrániť našich najzraniteľnejších.

Každý respirátor je hygienicky balený po jednom kuse. Spolu rozdáme 3300 ochranných pomôcok pre 1650 seniorov.

Vytvorené: 24. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 24. 2. 2021 20:44