⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 20 ⚡️⚡️⚡️

⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 20 ⚡️⚡️⚡️ 2 Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulý 20. týždeň (16.5. - 22.5.2022).

✅Mesto Stupava obdržalo schválenie dvoch úspešných projektov, ktoré sa týkajú nadstavby Základnej školy a vybudovania atletickej dráhy a multifunkčného ihriska v jej areáli. Rovnako zahájilo proces verejného obstarávania búracích a stavebných prác na prístavbe Materskej školy na Ružovej ulici a zaberá sa riešením prepadnutej vozovky na Zdravotníckej ulici. Konalo sa aj 1. koordinačné stretnutie k organizácii celomestského podujatia DNI ZELÁ 2022 spolu so zástupcami MKIC, Dobrovoľného hasičského zboru, Verejnoprospešných služieb či Mestskej polície.

✅Oddelenie majetkovoprávne a legislatívne pripravovalo materiály do Mestského zastupiteľstva, absolvovalo stretnutie s predstaviteľom Občianskeho združenia POUR ART za účelom odsúhlasenia zmluvy s MKIC a zamestnanci oddelenia vykonali fyzickú obhliadku užívania verejných priestranstiev v meste Stupava za účelom kontroly dodržiavania Všeobecne záväzného nariadenia.

✅Verejnoprospešné služby Stupava sa okrem bežných činností ako upratovanie, vývoz odpadu či kosenie venovali aj príprave priestorov na kultúrne podujatia či odstraňovaniu následkov prívalových dažďov.

✅MKIC spolu s ďalšími organizátormi pripravilo obľúbené Stupavské trhy, vo veľkej sále Kultúrneho domu sa uskutočnil aj rodinný koncert žiakov Základnej umeleckej školy. V Mestskej knižnici Ruda Morica prebehlo tretie stretnutie detí v rámci krúžku Stupavské vĺčatá.

✅Mestská polícia Stupava už tradične zabezpečovala bezpečný prechod detí cez prechody pre chodcov, v spolupráci so zdravotníkmi zabezpečovala ošetrenie muža, ktorý trpel psychickou poruchou. V  blokovom konaní  riešila priestupky proti verejnému poriadku a to najmä za rušenie nočného kľudu a znečisťovanie verejného priestranstva, riešila aj priestupky v statickej doprave.

✅Vodárne a kanalizácie Stupava sa venovali zabezpečeniu a riešeniu havarijného stavu kanalizácie na Zdravotníckej ulici. Rovnako obnovujú obľúbené exkurzie pre žiakov Základnej školy v areáli Čistiarne odpadových vôd, ktorých cieľom je hravou formou vysvetliť ako čistiareň funguje a čo môže ohroziť jej plynulú prevádzku.

✅Členovia Dobrovoľného hasičského zboru Stupava zasahovali pri požiari vo výrobnej hale v Malackách, ktorý bol spôsobený explóziou v drevovýrobnej hale. Jednotka vykonávala na mieste hasebné a likvidačné práce s použitím dýchacích prístrojov, dopĺňanie hasebnej látky pre výškovú techniku, či kontrolu veľkokapacitných zásobníkov s chemikáliami pomocou termovízie.

Vytvorené: 24. 5. 2022
Posledná aktualizácia: 24. 5. 2022 10:53