⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 21 ⚡️⚡️⚡️

⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 21 ⚡️⚡️⚡️ 1 Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulý 21. týždeň (23.5. - 22.5.2022).

✅Na Mestskom úrade zasadala komisia školstva, športu a kultúry, na ktorej sa dohodlo finálne pôsobenie troch subjektov v priestoroch divadla/kina v MKIC. Svoje pôsobisko tu nájde PourArt, Základná umelecká škola a KinoX, ktoré obnovuje činnosť premietaním od 7.6.2022. OZ Pour Art bude mať najbližšie divadelné predstavenie 5.6.2022.

✅Počas víkendu sa uskutočnil v Stupave festival nového cirkusu Cirkul´art 2022, ktorý začínal v Medickej záhrade v Bratislave, ale už tretím rokom našiel svoj nový domov v Kaštieľskom parku. Nový cirkus patrí k najmladším žánrom umenia, kde ľudia bavia ľudí a počas víkendu si tak mohli návštevníci užiť viac ako 60 vystúpení umelcov z celého sveta. Festival otvoril primátor Stupavy Peter Novisedlák spolu s jeho organizátorom Pavlom Kelleym a županom BSK Jurajom Drobom.

✅Oddelenie územného rozvoja a životného prostredia pripravuje ošetrenie pagaštanov na území mesta proti ploskáčikovi pagaštanovému a hubovým ochoreniam stromov.

✅Oddelenie majetkovo právne a legislatívne riešilo na pracovnom  stretnutí s VaK. s.r.o.  prevzatie dažďovej kanalizácie do správy VaK s.r.o.. Následne bude zmluva predložená do poradných orgánov mesta a Mestského zastupiteľstva v Stupave. Oddelenie riešilo aj susedský spor, do ktorého vstúpilo mesto ako mediátor sporu.

✅Verejnoprospešné služby Stupava sa venovali okrem bežných činností aj príprave kultúrnych podujatí, koseniu či orezu rizikových drevín a starostlivosti o mestskú zeleň.

✅Mestská polícia zabezpečovala prechody pre chodcov v ranných hodinách, riešila niekoľko oznámenie o rušení nočného kľudu či dopravné priestupky. Počas víkendu tiež zabezpečovala verejný poriadok na festivale Cirkul´art.

✅MKIC pomáhalo materiálovo zabezpečiť Festival nového cirkusu Cirkul´art, v priestoroch veľkej sály sa zároveň v piatok konala vernisáž prác žiakov ZUŠ

Vytvorené: 31. 5. 2022
Posledná aktualizácia: 31. 5. 2022 18:14