⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 24 ⚡️⚡️⚡️

⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 24 ⚡️⚡️⚡️ 1 Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulý 24. týždeň (13.6.- 19.6.2022).

✅ V sobotu 18.6.2022 sa na Mestskom úrade v Stupave stretli rodičia a deti, ktoré privítal občianskym obradom do života primátor Peter Novisedlák. Dvadsaťjeden detí dostalo slávnostnú plaketu, ktorú vytvoril výtvarník žijúci v Stupave Peter Stankovič. Privítanie do života spríjemnili svojím pesničkovým pásmom deti z MŠ Marcheggská a hrou na klávesy Matúš Tomek zo ZUŠ. Ďalší obrad vítania detí do života v meste je plánovaný v sobotu 25.6.2022.

✅ Klub seniorov Pohoda zorganizoval návštevu rodinného festivalu “Zažite prírodu - bez hraníc”, ktorý sa uskutočnil 18. a 19. júna 2022 na zámockej lúke v zámockom parku Marchegg, v kráľovstve bocianov. So zástupcami mesta a primátorom Petrom Novisedlákom ich privítal Gernot Haupt, starosta Marcheggu a spoločne sa zúčastnili aj tradičného púšťania svetiel na Morave.

✅ Cez víkend sa uskutočnili preteky horskej cyklistiky Kaktus Bike Stupava maratón MTB & RUN , ktorý prilákal malých aj veľkých fanúšikov horskej cyklistiky aj bežcov. Zástupcovia mesta nechýbali na slávnostnom otvorení, ani na odovzdávaní cien víťazom.

✅ Oddelenie majetkovo právne a legislatívne preveruje a dokumentuje aktuálny stav garáží v Stupave stojacich na pozemkoch vo vlastníctve mesta a kontroluje umiestnenie a užívanie letných terás v meste. Pre pripravovanú revitalizáciu Kaštieľskeho parku bol rozšírený záber domerania skutkového stavu parku so zástupcami BSK.

✅ Ekonomické oddelenie spracováva konsolidovanú účtovnú závierku  za rok 2021 a  realizuje expedíciu platobných výmerov za tuhý komunálny odpad pre fyzické osoby  na rok 2022.

✅ Verejnoprospešné služby Stupava pokračujú v kosení a orezoch rizikových stromov, odovzdali do kompostárne zelený podrvený odpad a postarali sa aj o vyrovnanie plochy parkoviska pri trhovisku.

✅ Mestská polícia Stupava riešila niekoľko priestupkov majiteľov psov, ktorí nedodržali podmienky držania psov v zmysle zákona, priestupky na úseku dopravy či rušenie nočného kľudu a požívanie alkoholu na verejnosti. Zabezpečovala aj verejný poriadok na cyklomaratóne a  bezpečný prechod detí cez priechod pre chodcov na Hlavnej ulici v ranných hodinách.

✅ MKIC pripravilo a plánuje pre obyvateľov športové aj kultúrne podujatia, najbližšie nás čaká v piatok 24. júna Deň mestských organizácií. V knižnici Ruda Morica sa uskutočnilo divadelné predstavenie pre deti „Rozprávky z králičej nory“, rovnako tak predposledné stretnutie tvorivého krúžku, ktorého téma bola výroba magickej hračky s rozprávkovými motívmi. Krúžok podporil Fond na podporu umenia.

✅ Členovia dobrovoľného hasičského zboru Stupava asistovali pri záchrane zvieraťa po páde do zatopeného priestoru opustenej budovy, odstraňovali spadnutý strom na ceste I. triedy pri obci Plavecký Štvrtok a hasili požiar trafostanice. Po dopravnej nehode tiež poskytovali cyklistovi prvú pomoc, vyznačili miesto nehody dopravnými kužeľmi a zabezpečili havarované vozidlo proti úniku prevádzkových kvapalín.

Vytvorené: 21. 6. 2022
Posledná aktualizácia: 21. 6. 2022 13:51