⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 4 ⚡️⚡️⚡️

⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 4 ⚡️⚡️⚡️ 1 Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulý 4. týždeň (24. - 30.1.2022).

✅ Zasadala mestská rada, ktorá prerokovala 27 bodov programu a schválila program mestského zastupiteľstva, ktoré prebehne 3.2.2022

✅ Prebehlo stretnutie poslancov za účelom prerokovania žiadostí  občianskych združení a neziskových organizácií o poskytnutie  dotácie na rok 2022.

✅ Mestský úrad zorganizoval úvodné stretnutie všetkých dotknutých strán cieľom riešiť nadmerný výskyt lesnej zveri v meste

✅ Uskutočnili sa prvé kroky k vyčisteniu lokality pri Novom cintoríne od pozostatkov domácich zvierat. Vzhľadom na hygienické, ekologické a zdravotné riziká, ktoré prináša vyhrabávanie pozostatkov divou zverou, k nemu musí mesto pristúpiť v spolupráci s Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou. Zároveň boli podniknuté prvé prieskumy ohľadne možnosti zriadiť na danom mieste zvierací cintorín.

✅ Úsek ekonomického oddelenia intenzívne pracuje na individuálnej účtovnej závierke za rok 2021

✅ Referát projektov pripravil podklady k žiadosti k projektu na vybudovanie atletickej dráhy a multifunkčného ihriska v areáli ZŠ Stupava.

✅ Oddelenie majetkovo-právne a legislatívne rieši s Okresným úradom Bratislava a MH SR vysporiadanie pozemku bývalej  Madracárne, pozemky má v úmysle mesto použiť na vybudovanie Materskej školy. Rovnako, postupne vyzýva vlastníkov pozemkov, s ktorými boli uzatvorené zmluvy o budúcich zmluvách o odovzdaní verejného vodovodu, verejnej kanalizácie, verejného osvetlenia, verejnej komunikácie a pozemkov, k uzatvoreniu riadnych zmlúv  o odovzdaní  uvedených stavebných objektov mestu Stupava

✅ Verejnoprospešné služby Stupava sa venovali oprave verejného osvetlenia, inštalácii nových smetných košov, označovaniu smetných nádob elektronickým systémom evidencie aj orezom polámaných stromov. Červenému krížu odovzdali 41 vriec vytriedených vrchnákov z PET fliaš, prostriedky za ne získané budú použité na charitatívne, dobročinné a ekologické projekty.

✅ MKIC pripravilo program podujatí do konca apríla 2022. Na svoju činnosť zažiadalo o dotáciu z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy.

✅ Knižnici Ruda Morica bola schválená žiadosť o dotáciu na podujatia a vzdelávacie aktivity

✅ Mestská polícia zabezpečovala bezpečný prechod detí cez prechody pre chodcov v ranných hodinách pri ceste do školy, riešila prípad nebezpečného vyhrážania aj niekoľko priestupkov majiteľov psov, ktorí porušili ustanovenia zákona o podmienkach držania psov

daniele  Orezy

Oprava osvetlenia Vrchnáky