STUPAVSKÉ BLESKOVKY 46

STUPAVSKÉ BLESKOVKY 46 Stupavské bleskovky vám aj dnes prinášajú informácie z diania v meste za uplynulý 46. týždeň (9. – 15.11.2020).

✅ Zasadala komisia dopravy, infraštruktúry a informačných technológií.

✅ Oddelenie územného rozvoja a životného prostredia ukončilo verejné obstarávanie a podpis zmlúv na predĺženie mestskej zóny, ako aj na rekonštrukciu prejazdu do areálu základnej školy smerom na dopravné ihrisko.

✅ Mesto si uctilo Deň vojnových veteránov – pamiatku vojnových obetí.

✅ V sobotu došlo k zahájeniu rekonštrukčných prác na streche Materskej školy Marcheggská.

✅ Ekonomické oddelenie pracovalo na príprave materiálov do mestskej rady - Návrh zmien rozpočtu v r. 2020 a Návrh rozpočtu mesta, rozpočtových organizácií a príspevkových organizácií na rok 2021-2023.

✅ Mestské kultúrne a informačné centrum pracovalo na príprave online divadielok pre najmenších a na zhromažďovaní materiálu pre vydanie publikácie o Stupave. Zároveň pripravujú podujatie „Vianoce trochu inak“, ktoré bude namiesto tradičných vianočných trhov. Počas týždňa sa stretli aj so zástupcami Národného osvetového centra za účelom spolupráce v nasledujúcich rokoch.

✅ Zamestnanci Verejnoprospešných služieb Stupava sa popri jesenných klasikách ako je zber lístia, čistenie krajníc či orezávanie poškodených konárov venujú aj vývozu nadrvenej štiepky zo Zberného dvora do kompostárne, rovnako vyrovnali a vysypali cestu do záhradkárskej oblasti na Obore, opravili núdzový elektrický zdroj pre prečerpávaciu stanicu Liesková a nanovo vybetónovali držiak na vianočný stromček v Máste. Na Zbernom dvore pribudli ďalšie kontajnery na textil a vynovené vodorovné označenie pri rampe.

✅ Hliadka mestskej polície preverovala a objasnila krádež finančnej hotovosti na Hlavnej ulici. Na základe prijatého oznámenia všímavého občana zaistila a odovzdala na OOPZ Stupava odcudzené EČV, po ktorých bolo vyhlásené pátranie. Objasňuje udalosť, kedy došlo k útoku psa na človeka, a to na Agátovej ulici. Opätovne v ranných hodinách zabezpečovali bezpečný prechod detí na priechodoch pre chodcov pri ZŠ na Hlavnej, Školskej a Zdravotníckej ulici.

Vytvorené: 16. 11. 2020
Posledná aktualizácia: 18. 11. 2020 9:16