STUPAVSKÉ BLESKOVKY 47

STUPAVSKÉ BLESKOVKY 47 Stupavské bleskovky vám aj dnes prinášajú informácie z diania v meste za uplynulý 47. týždeň (16.11. – 22.11.2020).

✅ Zasadala mestská rada, ktorá prerokovala 19 bodov programu a schválila program mestského zastupiteľstva, ktoré bude zasadať 26.11.2020

✅ Priebežné výsledky prieskumu k projektu Habánky k 22.11.2020: za odpovede

„nie“ hlasovalo 88,8% zúčastnených,

„áno“ hlasovalo 9,5% zúčastnených,

„neviem sa vyjadriť“ hlasovalo 1,7% zúčastnených.

✅ Mestská polícia zadržala osobu, na ktorú Okresný súd Bratislava IV vydal príkaz na výkon trestu odňatia slobody. Preverovala aj krádež bicykla. Príslušníci mestskej polície opätovne v ranných hodinách zaisťovali bezpečný prechod detí na priechodoch pre chodcov pri ZŠ na Hlavnej, Školskej a Zdravotníckej ulici.

✅ Zamestnanci Verejnoprospešných služieb Stupava začali s úpravami v okolí kaplnky sv. Barbory pri ceste smerom na Zohor, kde bol vyčistený a vyrovnaný terén, onedlho pribudne aj drevený kríž. Dokončili opravu odvodňovacieho žľabu dažďovej kanalizácie a poradili si aj pri potrebných servisných prácach v dielni.

✅ Mestské kultúrne a informačné centrum pokračuje v nahrávaní divadielok pre najmenších, takisto aj v príprave podujatia „Vianoce trochu inak“. Prebehlo stretnutie so zástupcami Malokarpatského osvetového strediska, na ktorom sa rozpracovali možnosti spolupráce na nasledujúci kalendárny rok (roky). V areáli Sedliackeho dvora bolo rozmiestnené vianočné osvetlenie a vo veľkej sále kultúrneho domu stále prebieha výstava diel ateliéru arte.via, na ktorú MKIC všetkých srdečne pozýva.

Vytvorené: 23. 11. 2020
Posledná aktualizácia: 23. 11. 2020 9:48