⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 5 ⚡️⚡️⚡️

⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ  BLESKOVKY  5 ⚡️⚡️⚡️  1 Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulý 5. týždeň (24. - 31.1. - 6.2.2022).

✅Zasadalo mestské zastupiteľstvo, ktoré prerokovalo 28 bodov programu.

✅Na mestskom úrade sa uskutočnilo ďalšie stretnutie s poľovníckym združením Stupava- Mást k nadmernému výskytu raticovej zveri v meste a okolí.

✅Pripravujeme spustenie sanácie a stabilizácie budovy bývalej železničnej stanice. Bude odstránená časť strechy a sutiny, nainštalované prestrešenie a budú vystužené staticky narušené časti. Následne prebehnú revitalizačné práce v exteriéri na priľahlých pozemkoch.

✅Projektové oddelenie odoslalo žiadosť o dotáciu od BSK na projekt „Vybudovanie atletickej dráhy a multifunkčného ihriska v areáli ZŠ Stupava“.

✅Oddelenie majetkovo-právne a legislatívne, oslovilo vlastníkov pozemkov v okolí Rímskej stanice v súvislosti s vybudovaním Náučného chodníka

✅MKIC iniciovalo stretnutie pracovnej skupiny k návrhu využitia budovy bývalého obecného domu v Mást

✅Mestská polícia riešila v súčinnosti s OOPZ Stupava potýčku pri OD Billa, na základe požiadavky pomáhala s presunom imobilného pacienta a zadržala útočiaceho páchateľa, ktorý sa vyhrážal nožom a odovzdala ho vyšetrovateľovi PZ SR.

✅Zamestnanci Verejnoprospešných služieb sa venovali okrem bežných činností odstraňovaniu polámaných stromov a konárov po veterných dňoch a opravili bránu na Novom cintoríne.

Vytvorené: 8. 2. 2022
Posledná aktualizácia: 8. 2. 2022 15:19