SVETOVÝ DEŇ VODY

SVETOVÝ  DEŇ  VODY 6 Svetový deň vody pripadá na 22. marca už od roku 1993. Pri tejto príležitosti sa aj tento rok Mestské kultúrne a informačné centrum v spolupráci s Mestskou knižnicou Ruda Morica rozhodlo pripraviť aktivity pre žiakov Základnej školy kpt. Nálepku v Stupave.

Okolie kultúrneho domu, ako aj brehy potoka Mláka boli v tento deň žiakmi a zamestnancami MKIC odbremené od odpadkov a predmetov, ktoré do tohto prostredia nepatria. Našli sa aj také „lahôdky“ ako monitor od počítača, stôl, kúsky oblečenia, ale aj „klasika“ ako obaly od keksíkov, cigariet či fľaše od alkoholu. Prebehlo aj skrášlenie pamätníka Kvet vďaky. Tu by sme sa chceli špeciálne poďakovať firme Agroservis, ktorá nám poskytla kvety na výsadbu. Veríme, že vďaka nim bude pohľad na pomník krajší. Nesmieme zabudnúť ani na kolegov z Verejnoprospešných služieb Stupava, ktorí poskytli drobný štrk a vyviezli spomínaný odpad. Počas tohto dňa prebiehali súbežne v knižnici prednášky venované, ako inak, vode – jej formám, ochrane, zmenám, ktorým podlieha, živočíchom, ktoré sa v nej nachádzajú.

Ďakujeme ešte raz všetkým, ktorí s nami strávili tento deň, niečo nové sa naučili a vyčistili aj skrášlili Stupavu.

Vytvorené: 24. 3. 2022
Posledná aktualizácia: 24. 3. 2022 7:52