Navigácia

Obsah

KVÍZ O LITERÁRNEJ TVORBE RUDA MORICA

Typ: ostatné
KVÍZ O LITERÁRNEJ TVORBE RUDA MORICA Mestská knižnica Ruda Morica pri príležitosti 100. výročia narodenia spisovateľa Ruda Morica pripravila sériu kvízov z jeho tvorby.

Ponúkame vám krátke úryvky z kníh tohto obľúbeného detského autora a vašou úlohou je uhádnuť, z ktorej knihy je konkrétny úryvok.

Za každým úryvkom budú v komentároch na výber 3 možnosti. Správnu odpoveď treba označiť palcom nahor (like).

Kvíz bude mať celkovo 4 časti, každá časť sa skladá z 3 úryvkov z kníh a tešiť sa naň môžete každý pondelok a štvrtok do konca mesiaca. Vyhodnotenie bude zverejnené na FB stránke MKIC 1. apríla spolu so správnymi odpoveďami. Výhercovia budú odmenení.

Prvá časť kvízu:

ÚRYVOK:

A Zuzka bežala do školy. O čo nedočkavejšie sa náhlila do školy, o to pomalšie sa vracala domov. A rovno k mame. "Vari si dostala na vysvedčenie zlú známku?" pýta sa mama, lebo vidí, aké je dievčatko nešťastné. A Zuzka sa jej hodí do náručia a oči jej v slzách plávajú. "Mama, mamulienka, pozri sa. Toľko som sa všeličo naučila, tak som sa usilovala a dostala som iba jednu jednotku. Obyčajnú, jedinú!" Zasmiala sa mama, hladká dcérku po vlasoch. "Ty môj hlupáčik. Veď to je dobre." "Akože dobre, ja som myslela, že to bude mnoho jednotiek."

"Či nevidíš, aká je tá jednotka velikánska? Cez celé vysvedčenie."

Úryvok je z knižky o vnučke Ruda Morica Zuzanke, keď bola prváčka. Ako sa knižka volá?

Odpoveď môžete zaznamenať v príspevku na sociálnej sieti MKIC Stupava.


Vytvorené: 19. 3. 2021
Posledná aktualizácia: 19. 3. 2021 10:42
Autor: