Navigácia

Obsah

SOBOTA V EKOCENTRE

Máj v ekocentre Cyklovýlet na Devínske jazero, aj prednáška Ovocie od jari do jesene a interaktívna prezentácia Kôň v živote človeka.

Dátum konania: 11. 5. 2024 začiatok od 10:00

Miesto konania: Ekocentrum, Stupava

Typ akcie: ostatné

Organizátor: Ekocentrum

10.00 Cyklovýlet na Devínske jazero/komentovaná exkurzia

S prírodovedcom Jurajom Čačaným sa vyberieme pozorovať živočíchy do vzácnej lokality Devínske jazero. Povieme si, prečo je ekosystém riečneho jazera dôležitý, aké rastliny a živočíchy tu žijú a ako ich môžeme chrániť. Príspevok je 12 €/osoba, vhodné aj pre rodiny s deťmi, trvanie cca 3 hodiny. Prihlasovanie na ekocentrum@stupava.sk, stretneme sa priamo v teréne. 

11.00 Ovocie od jari do jesene/prednáška

Chceli by ste zbierať ovocie od skorej jari do neskorej jesene, ideálne s minimom roboty? Permakultúrna dizajnérka Marianna Piršelová nám povie, ako na pestrý živý plot, ako si správne vybrať ovocné kríky, ako ich vysadiť a zvoliť pre ne vhodné stanovisko. Príspevok 4 €/osoba.

14.00 Kôň v živote človeka/JK Marianka/interaktívna prezentácia

Dozviete sa, ako sa vyvíjal vzťah koňa a človeka od čias minulých až do súčasnosti, aké metódy výchovy a spôsoby ustajnenia existujú či ako môže kôň pomôcť riešiť zdravotné problémy deti aj dospelých. Na záver sa deti zoznámia s poníkmi, na ktorých sa budú môcť povoziť. Kapacita je limitovaná, prihlasovanie na ekocentrum@stupava.sk, príspevok 3 €/osoba. 

 


Vytvorené: 6. 5. 2024
Posledná aktualizácia: 6. 5. 2024 11:22