Navigácia

Obsah

VÍKEND OTVORENÝCH PARKOV A ZÁHRAD V STUPAVE

Víkend otvorených parkov a záhrad Prvý júnový víkend sa aj Ekocentrum Stupava stane súčasťou medzinárodného podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad, tešiť sa môžete aj na netradičný koncert pod korunami stromov.

Dátum konania: 1. 6. 2024 - 2. 6. 2024 začiatok od 11:00

Miesto konania: Ekocentrum, Stupava

Typ akcie: ostatné

Organizátor: Ekocentrum

Doba trvania: 1.2 dní

Už najbližší víkend, 1. a 2. júna, nás čaká v Ekocentrum Stupava a v Malom parku Víkend otvorených parkov a záhrad. Témou je päť zmyslov v záhrade, takže v tomto duchu sa budú niesť oba dni, bude sa ovoniavať, ochutnávať, obzerať aj počúvať... Budeme vyrábať bylinkové pesto, nechtíkovú mastičku, aj domáce sirupy.  Sobotný večer o 19:00 uzavrie koncert WoodPack brothers, tak sa zastavte užiť hudbu pod korunami stromov. 🎼

WoodPack Brothers je neorganizované stretnutie profesionálnych hudobníkov a perkusionistov, ktorí prepadli vášni k intuitívnemu hudobnému nástroju menom WoodPack. Unikátny rytmicko – melodický nástroj, známy aj v zahraničí, pochádza z dielne slovenského gitaristu Borisa Čellára, ktorý každý kus vyrába ručne, nástroje vznikajú v stupavskej dielni.

Jedinečný vizuálom i prírodným meditatívnym zvukom zbližuje pri spoločných hrách profesionálnych hudobníkov. Preto sú vystúpenia WoodPack Brothers organické a vždy iné. Koniec-koncov, ako nástroj sám. Medzi členmi nájdete vychytených hudobníkov, na koncerte v Stupave sa predstavia Boris Čellár, Valér Miko, Ajdži Sabo a Richard Salay.

Koncert sa realizuje aj vďaka podpore Fondu na podporu umenia.

V nedeľu si nenechajte ujsť o 11:00 komentovanú prechádzku s architektom Ivanom Klasom k histórii Ekocentra a Malého parku, ale aj botanickú prechádzku parkom o 14:00.

Celý víkend sa môžete zapojiť do knižného kolotoču, k dispozícii budú aj piknikové deky či športové vybavenie. 

Srdečne Vás pozývame!🤩

Víkend otvorených parkov a záhrad


Vytvorené: 22. 5. 2024
Posledná aktualizácia: 29. 5. 2024 14:38