AKTUALIZOVANÉ: OTVORENIE ŠKÔL V STUPAVE

AKTUALIZOVANÉ: OTVORENIE ŠKÔL V STUPAVE Dnes zasadal krízový štáb mesta Stupava, ktorý sa uzniesol na otváraní škôl od utorka 16.2.2021, s výnimkou MŠ Hviezdoslavova, ktorá bude otvorená od stredy 17.2.2021.

Dnes zasadal krízový štáb mesta Stupava, ktorý sa uzniesol na otváraní škôl od utorka 16. februára 2021, s výnimkou MŠ Hviezdoslavova, ktorá bude otvorená od stredy 17. februára 2021, v nadväznosti na vyjadrenie RÚVZ BA, vývoja pandemickej situácie a skríningu v meste Stupava.

RÚVZ BA vydal dňa 10. februára 2021 stanovisko, podľa ktorého je vo všetkých školách (vrátane materských) na území Bratislavského kraja potrebné s účinnosťou od 15. februára 2021 v plnom rozsahu aplikovať covid automat. V zmysle tohto covid automatu je okres Malacky aktuálne zaradený do III. stupňa varovania.

Od 16. februára 2021 sa v súlade s uznesením vlády SR č. 77 z 5. februára 2021 obnovuje školské vyučovanie:

a) v Základnej škole kpt. J. Nálepku v Stupave pre 1. stupeň,

b) v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta - MŠ J. Kráľa, MŠ Marcheggská, MŠ Ružová, v MŠ Hviezdoslavova od 17. februára 2021

c) v Základnej umeleckej škole v Stupave pre 1. stupeň v zmysle pokynov ministra školstva (pôjde o individuálnu výučbu v hudobnom odbore, okrem dychových nástrojov a spevu, pre žiakov 1. až 4. ročníka základnej školy, príp. podľa dohody s vyučujúcim - pre bližšie informácie je potrebné kontaktovať ZUŠ)

a obnovuje prevádzku:

a) Školského klubu detí pri ZŠ kpt. J. Nálepku v Stupave pre žiakov 1. až 3. ročníka v čase od 11:45 hod. do 16:45 hod., pre žiakov 4. ročníka v obmedzenom režime, a to v čase od 11:45 do 15:45 hod.

b) školskej jedálne.

V materských a základných školách na 1. stupni sa vyučuje prezenčne s prihliadnutím na personálne možnosti materských a základných škôl, s testom zamestnancov škôl a jedného zákonného zástupcu dieťaťa, nie staršieho ako 7 dní.

Vyučovanie pre žiakov druhého stupňa bude prebiehať len pre žiakov 5. až 9. ročníka, ktorým neumožňujú podmienky prístup k dištančnému vzdelávaniu (vyučovanie bude prebiehať v skupinkách jedného pedagogického zamestnanca a najviac piatich žiakov).

Prezenčná forma výučby bude v ďalších dňoch po otvorení školských zariadení závisieť od niekoľkých faktorov – zaradenia okresu Malacky do farebnej fázy v covid automate a tiež rozhodnutia RÚVZ BA, ak by sa v škole počas prezenčnej výučby potvrdil výskyt koronavírusu (RÚVZ BA môže v rámci karanténnych opatrení uzavrieť triedu/y alebo celú školu).

Našou prioritou je bezpečný návrat detí do škôl, zároveň je však rovnako dôležité vytvoriť bezpečné pracovné prostredie aj pre zamestnancov školských zariadení, keďže mnohí z nich sú zaradení v rizikovej skupine. Z tohto dôvodu si dovoľujeme apelovať na zodpovednosť v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Prosíme, sledujte zdravotný stav svojho dieťaťa. V prípade príznakov prechladnutia, bolesti hrdla, zvýšenej teploty alebo kašľa ho neumiestňujte do školského zariadenia. Školy dbajú o sprísnené hygienické opatrenia, aby sa stali bezpečným prostredím pre všetkých. Bezpečnosť našich žiakov je na prvom mieste, preto vás žiadame o rešpektovanie uvedených pokynov.

Ďakujeme.

Ilustračná fotografia: Alexandra_Koch, pixabay

Aktualizácia: 15.2.2021 o 19:20 hod.

Vytvorené: 15. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 15. 2. 2021 19:30