APRÍL V MESTSKEJ KNIŽNICI

Gitarový koncert Apríl v Mestskej knižnici Ruda Morica bol nabitý zaujímavým programom. Okrem pravidelných stretnutí Stupavských vĺčat, nechýbalo stredajšie čítanie pre deti, ale aj Cestovateľské inšpirácie, či gitarový koncert žiakov ZUŠ.
GITAROVÝ KONCERT

Gitarový koncertPri príležitosti 65. výročia založenia Základnej umeleckej školy v Stupave sa v stupavskej knižnici vo štvrtok 25. apríla 2024 o 17:30 hod. konal gitarový koncert.

Účinkovali žiaci z tried Natálie Filovej, Belindy Sandiovej, Michala Slezáka a Vladimíra Ondrejčáka.

Početné publikum potešili deti svojim umením a mestská knižnica ich rada znova privíta vo svojich priestoroch.

STREDAJŠIE ČÍTANIA NA DOBRÚ NOC

čítanie na dobrú noc Aj v stredu 24. apríla 2024 o 17:00 hod. prebehlo v stupavskej knižnici čítanie pre deti na dobrú noc. Knihu "Ako krtko vyliečil myšku" im čítala knihovníčka Beátka Tomkovičová.

17. apríla 2024 o 17:00 čítala Knihu Škriatok v pyžamku a iné rozprávky od Zuzany Kubašákovej bývalá knihovníčka v dôchodku pani Ľudmila Brunnerová.

Najbližšie čítanie sa uskutoční 15.5.2024 o 17:00 hod. Čítať príde autorka Martina Juhász z kníh Glória.

STUPAVSKĚ VĹČATÁ

18.4.2024 - Stupavské vĺčatá – JUNIORI – Nevítaní hostia

Stupavské vĺčatáTretia prednáška vĺčat - juniorov bola o nevítaných hosťoch. O hosťoch, ktorých nikto z nás nemá rád, ale aj tak sú tu. Juraj deťom porozprával, ako sa rôzne parazity premiestňujú, čím sa živia, kde žijú a ktoré z nich (vši, kliešte, rôzne huby atď.) na kom žijú. Deti sa dozvedeli, ako správne odstrániť kliešťa, či ako sa zbaviť vší. Na začiatku prednášky si mali možnosť deti chytiť mnohonôžku a na záver gekončíka.

11.4.2024 - Stupavské vĺčatá - JUNIORI – Inteligencia zvierat

Naše malé vĺčatá sa na druhom stretnutí v knižnici dozvedeli, že nielen človek môže byť inteligentný, ale aj také vtáky, opice a mnohé iné živočíchy na tejto krásnej planéte. Deti si mohli otestovať svoju pozornosť a tvorivosť. Na záver Juraj doniesol agamu.

Krúžky z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, za čo im veľmi pekne ďakujeme.

CESTOVATEĽSKÉ INŠPIRÁCIE – PAKISTAN

Cestovatelske inšpirácieV utorok 23.4.2024 sa v Mestskej knižnici Ruda Morica uskutočnili prvé Cestovateľské inšpirácie v tomto roku. Cestovateľ, redaktor TA3 Ing. Andrej Horváth porozprával o svojej trojtýždňovej ceste po krajine zvanej Pakistan. Cestu absolvoval pred rokom v severnej časti medzi Indiou, Čínou a Afganistanom. Návštevníkov knižnice obohatil o históriu, súčasnosť a rozmanitosť tejto nami málo navštevovanej krajiny.

Tento rok pripravíme pre čitateľov a návštevníkov knižnice ešte tri podujatia v cykle „Cestovateľské inšpirácie“.

Tešíme sa na vás.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, za čo im veľmi pekne ďakujeme.

Vytvorené: 26. 4. 2024
Posledná aktualizácia: 26. 4. 2024 11:56