Navigácia

Obsah

JÚLOVÝ PROGRAM V EKOCENTRE STUPAVA

Typ: ostatné
letný program ekocentra Leto v Ekocentre Stupava bude patriť skúmaniu prírody, letným táborom, cvičeniu alebo dobrotám, za ktoré vďačíme záhrade a prírode.

V júli tiež spúšťame v ekocentre pravidelné hodiny pod korunami stromov Zdravý chrbát, cvičenie v parku , s ktorým si posilníte chrbát a predídete tak jeho bolestiam.

Na Zo záhrady na tanier, minikurz nevarenia sa naučíme využívať svieže a hodnotné plody záhrady, takže z neho odídete s kompletným jedálničkom na jeden deň, ktorý bude plný vitamínov, slnka a chuti.

Chýbať nebude ani workshop venovaný trvalkám, ich výsadbe a skladbe na záhone. Priamo pri zveľadovaní záhonov pri ekocentre si povieme, ktorá trvalka kam patrí a ako na jej zdravý rast.

Pre deti je pripravené stretnutie venované veľkým šelmám. Naučíme sa, ako sa pozorujú v prírode, ale aj to, ako sa po lese pohybovať bezpečne. Navštívia nás aj zvierací kamaráti, ktorým v žilách koluje vlčia krv.

Vypravíme sa ale aj do terénu Po stopách baníctva, Pernek a navštívime náučný chodník aj zvyšky úvraťovej železničky v Malých Karpatoch.

Aj na august pre vás ekocentrum pripravilo pútavý program. Čaká vás kurz výsadby zimnej zeleniny (3.8.), štepenia a očkovania stromov (10.8.), prezentácia chovu králikov a sliepok (10.8.), ale aj prednáška venovaná tajomným pokladom prírody (17.😎, cyklovýlet na Rakárenské rybníky (24.8.) alebo splav Moravy s prírodovedcom (25.8.). Kompletný augustový program zverejníme čoskoro.

 

Teší sa na Vás tím ekocentra. 

 


Vytvorené: 8. 7. 2024
Posledná aktualizácia: 11. 7. 2024 7:54