MOŽNOSTI ANTIGÉNOVÉHO TESTOVANIA V STUPAVE

MOŽNOSTI ANTIGÉNOVÉHO TESTOVANIA V STUPAVE Vláda SR schválila od pondelka 8. februára 2021 prechod na tzv. COVID automat.

Ten je rozdelený do siedmich farebných fáz, od monitoringu, cez dva stupne ostražitosti, až po štyri stupne varovania. Automat má dve úrovne - celoštátnu a regionálnu a prechod do inej fázy sa bude vyhodnocovať každý pondelok podľa troch kritérií (celkový počet hospitalizovaných, reprodukčné číslo a priemerný počet nových pozitívne testovaných za 7 dní).

Covid automat určuje potrebu testovania podľa jednotlivých farebných fáz a činností, preto sa mesto Stupava snažilo vyjsť v ústrety aj týmto občanom a na blížiaci sa víkend 6. a 7. februára 2021 v spolupráci s prevádzkovateľom zriadilo opäť osem mobilných odberových miest:

1. Mestský úrad Stupava, Hlavná 1/24        na rezervačný systém
  2. MKIC Stupava, Kúpeľná 2                bez rezervačného systému
  3. MKIC Stupava, Agátová  9                bez rezervačného systému
  4. Mestská knižnica Ruda Morica, Hlavná 90        na rezervačný systém
  5. Športová hala 1, Školská 2               na rezervačný systém len pre zákonných zástupcov detí 1. st., ktoré nastúpia do školy a zamestnancov ZŠ, MŠ / zaheslované rezervácie
  6. Športová hala 2, Školská 2               na rezervačný systém len pre zákonných zástupcov detí 1. st., ktoré nastúpia do školy a zamestnancov ZŠ, MŠ / zaheslované rezervácie
  7. MOM 1, Agátová 7/Barónové                   na rezervačný systém
  8. MOM 2, Agátová 7/Barónové                   na rezervačný systém

Rezervačný systém bude čoskoro spustený, budeme informovať v ďalšom príspevku.

Čas odberov je od 8.00 do 18.00 hod., obedná prestávka od 12.00 do 12.30 hod.

Ilustračná fotografia: Gerd Altmann, pixabay

Vytvorené: 4. 2. 2021