NÁVŠTEVA ŠTÁTNEHO TAJOMNÍKA V STUPAVE

NÁVŠTEVA  ŠTÁTNEHO  TAJOMNÍKA  V  STUPAVE 1 Koncom minulého týždňa bol na pracovnej návšteve Stupavy štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR prof. Ing. Dušan Velič, DrSc.

Do nástupu do funkcie štátneho tajomníka v apríli 2022, kde sa jeho prioritou stali investície, inovácie a regionálny rozvoj, pôsobil ako vysokoškolský pedagóg a vedec – chemik na Univerzite Komenského v Bratislave.

V rozhovore so zástupcami mesta sa zaujímal o to, čo našu samosprávu trápi, ako sa Stupave darí zvyšovať kapacitu  materských škôl a ako postupuje nadstavba základnej školy. Ďalšou témou bola výstavba základnej umeleckej školy a možnosti, ako by mohlo ministerstvo pomôcť, aby sa naša architektonická súťaž mohla posunúť do ďalšej fázy.

Dušan Velič sa takisto dozvedel, že nám chýba obchvat mesta, aký prínos by malo pre Stupavu železničné prepojenie z Lamača cez Záhorskú Bystricu do Lozorna, že potrebujeme obnovu kanalizačnej siete a zvýšiť kapacitu ČOV. Okrem toho sa pripravuje výstavba domova dôchodcov.

Toto všetko sú potreby mesta. Aby sa mohla Stupava lepšie začleniť do projektov regionálneho rozvoja, potrebuje finančnú injekciu a pomoc. Štátny tajomník Dušan Velič a jeho poradca Ján Šalát sľúbili kooperáciu.

Vytvorené: 23. 5. 2022
Posledná aktualizácia: 23. 5. 2022 15:36