OTVORENIE ATLETICKEJ DRÁHY A MULTIFUNKČNÉHO IHRISKA

OTVORENIE ATLETICKEJ DRÁHY A MULTIFUNKČNÉHO IHRISKA Vybudovanie nového športoviska sa podarilo zrealizovať vďaka financiám z Fondu na podporu športu, finančnej spoluúčasti mesta a prispelo aj OZ RZ pri ZŠ kpt. J. Nálepku.

Atletická dráha a multifunkčné ihrisko na základnej škole bolo slávnostne otvorené. V stredu 31.5.2023 Základná škola kpt. J. Nálepku v Stupave pri príležitosti štvrtkového Medzinárodného dňa detí zorganizovala športový Olympijsky deň. Podujatie oficiálne otvorili hostia primátor mesta Peter Novisedlák, prednostka mestského úradu Zuzana Baligová, bývalý tenista, športovec a poslanec NR SR Karol Kučera, moderátor športových novín Peter Varinský a riaditeľka základnej školy Zuzana Šimková.  Po zahájení športového podujatia sa hostia presunuli na novo-vybudované športovisko v areáli školy. Prítomní hostia prestrihnutím pásky oficiálne otvorili a odovzdali škole do užívania atletickú dráhu aj s multifunkčným ihriskom. Dráhu pokrstili deti z Golden Teamu Stupava zabehnutím prvého symbolického okruhu.

Súčasťou nového športového areálu je okrem zmodernizovanej trojdráhovej atletickej dráhy s dĺžkou okruhu 160 m, aj multifunkčné ihrisko s umelým trávnikom, ktoré je možné využiť na futbal, či volejbal, ale aj dve bedmintonové ihriská v oblúkoch atletickej dráhy s polyuretánovým športovým povrchom. Projekt rátal aj s vybudovaním nového doskočiska. Žiaci školy môžu toto moderné športovisko využívať hlavne počas hodín telesnej výchovy, alebo exteriérového vyučovacieho procesu. Nakoľko sa v najbližších týždňoch ráta so začatím realizácie projektu spevnených plôch a átria v blízkosti športoviska, zahŕňajúcich aj rekonštrukciu a výmenu oplotenia, z bezpečnostných dôvodov bude multifunkčné ihrisko sprístupnené pre verejnosť až po dokončení stavebných prác a ukončení prebiehajúcich projektov v rámci areálu základnej školy.

Nové ihrisko zodpovedá štandardom moderného športoviska a má za cieľ zvýšiť záujem o športovanie detí a mládeže.

Foto: Peter Kubička

Vytvorené: 31. 5. 2023