POLÍCIA MUSÍ RÁZNE KONAŤ, INAK SA DO SAMOSPRÁVY NEBUDÚ HLÁSIŤ SLUŠNÍ ĽUDIA

POLÍCIA MUSÍ RÁZNE KONAŤ, INAK SA DO SAMOSPRÁVY NEBUDÚ HLÁSIŤ SLUŠNÍ ĽUDIA Klub primátorov a starostov okresu Malacky sa obrátil prostredníctvom primátora Stupavy na predsedu BSK o zorganizovanie stretnutia s policajným prezidentom.

Klub primátorov a starostov okresu Malacky sa obrátil prostredníctvom primátora Stupavy na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraja Drobu o zorganizovanie stretnutia s policajným prezidentom kvôli udalosti, ktorá sa odohrala pred pár dňami a pri ktorej zhorela nehnuteľnosť starostu Marianky Dušana Statelova. Táto udalosť (pred dvoma rokmi mu zapálili auto) je opakovaným precedensom, ktorý, ak nebudú orgány činné v trestnom konaní postupovať rázne, spôsobí, že slušní ľudia stratia záujem o prácu v samospráve.

Preto sa dnes predseda BSK Juraj Droba spolu s primátorom Stupavy Petrom Novisedlákom a starostom Marianky Dušanom Statelovom stretli so špičkou policajného zboru – prezidentom PZ Petrom Kovaříkom, prvou viceprezidentkou PZ Janou Maškarovou a zástupcom riaditeľa NAKA. Na stretnutí nás svojou účasťou prekvapil aj minister vnútra Roman Mikulec, ktorý má o tému veľký záujem, za čo mu naozaj úprimne ďakujeme. Záujmom troch predstaviteľov samospráv bolo upriamiť pozornosť na udalosti, ktoré sa v poslednej dobe udiali v samospráve v okrese Malacky.

Po dnešnom stretnutí sme presvedčení, že vrchní predstavitelia slovenskej polície majú úprimný záujem tento stav dôsledne a razantne riešiť. Polícia aj vďaka nášmu stretnutiu bude postupovať ešte ráznejšie pri obhajobe verejného záujmu v samospráve (hlavne pri stavebných konaniach).

Ďakujeme vedeniu PZ SR a ministrovi vnútra za ústretovosť a ochotu riešiť vzniknutú situáciu.

Ilustračná fotografia: Gerd Altmann, pixabay

Vytvorené: 11. 2. 2021