POMOC PRE OBETE TRESTNÝCH ČINOV

POMOC PRE OBETE TRESTNÝCH ČINOV Informačné kancelárie pre obete trestných činov sídliace v každom krajskom meste rozšírili svoju pôsobnosť aj do ďalších miest, a to zriadením detašovaných pracovísk.

V Bratislavskom kraji vzniklo nové detašované pracovisko v meste Malacky. Nachádza sa v priestoroch Okresného úradu Malacky (Záhorácka 2942/60A, 90101 Malacky, prízemie – pojednávacia miestnosť).

Obetiam alebo potenciálnym obetiam bude kancelária k dispozícii každý utorok v čase od 8:30 do 15:00 hod. V prípade záujmu o konzultáciu je potrebné vopred si dohodnúť termín na telefónnom čísle  0961 046 014 alebo elektronicky na  Miroslav.Schlesinger@minv.sk.

Viac informácií o prevencii kriminality a možnostiach pomoci nájdete na prevenciakriminality.sk.

Na Slovensku ide o prvé zavedenie systémovej služby pre obete trestných činov, ktorá je v gescii Ministerstva vnútra SR v spolupráci s jednotlivými partnermi. Informačné kancelárie sú vytvorené odborom prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR.

Ilustračná fotografia: Ministerstvo vnútra SR

Vytvorené: 2. 6. 2021