POSLEDNÉ PLOŠNÉ TESTOVANIE V RÉŽII SAMOSPRÁVY

POSLEDNÉ PLOŠNÉ TESTOVANIE V RÉŽII SAMOSPRÁVY Dovoľujeme si vás informovať o poslednom plošnom testovaní v réžii samosprávy, ktoré sa v Stupave uskutoční počas blížiaceho sa víkendu 20. a 21. februára 2021.

Mobilné odberové miesta budú zriadené nasledovne:

Sobota 20. februára 2021 v čase od 8.00 do 18.00 hod. (obed 12.00 – 12.30):

1. Mestské kultúrne a informačné centrum (MKIC) 1, vchod z Agátovej – na rezervačný systém
  2. Mestské kultúrne a informačné centrum (MKIC) 2, vchod z Kúpeľnej – na rezervačný systém
  3. Školská športová hala 1 – bez rezervačného systému
  4. Školská športová hala 2 – bez rezervačného systému

Posledné odbery sa realizujú o 17.40 hod.

Okrem týchto štyroch odberových miest budú v sobotu v prevádzke aj dve stále „momky“ na Agátovej 7 v Stupave. Keďže tieto odberové pracoviská sú zriadené súkromným subjektom na základe zmluvy s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky, budú v prevádzke v osobitnom režime, a to v čase od 9.00 do 17.30 hod. (obed 13.00 – 13.30):

1. MOM 1, Barónové – bez rezervačného systému
  2. MOM 2, Barónové – bez rezervačného systému

Posledné odbery sa realizujú vždy polhodinu pred uzavretím prevádzky.

Nedeľa 21. februára 2021 v čase od 8.00 do 18.00 hod. (obed 12.00 – 12.30):

1. Mestské kultúrne a informačné centrum (MKIC) 1, vchod z Agátovej – na rezervačný systém
  3. MOM 1, Barónové – na rezervačný systém
  4. MOM 2, Barónové – na rezervačný systém
  5. Školská športová hala 1 – bez rezervačného systému
  6. Školská športová hala 2 – bez rezervačného systému

Posledné odbery sa realizujú o 17.40 hod.

Rezervačný systém bude v prevádzke pravdepodobne od zajtrajšieho dopoludnia, o čom vás budeme informovať prostredníctvom oficiálnej webovej stránky mesta a sociálnej siete. Zároveň pripomíname, že je potrebné počkať si na oficiálne spustenie systému, inak vaše rezervácie (prostredníctvom starých odkazov či preklikov) nebudú evidované v aktuálnom systéme.

Dovoľujeme si  vás upozorniť, že z prevádzkových a personálnych dôvodov, ako aj z dôvodu vyčerpanosti personálu odberových pracovísk a koordinačných pracovníkov mestského úradu, nedokážeme už ďalej zabezpečovať takéto masové víkendové testovanie pre verejnosť. V pracovných dňoch, ako aj počas sobôt, počnúc sobotou 20. februára 2021, budú v prevádzke od 9.00 do 17.30 hod. bez rezervačného systému dve stále mobilné odberové miesta na Agátovej 7 v Stupave (MOM 1, 2 Barónové). Čas vyhradený na obed bude od 13.00 do 13.30 hod.

Na základe včerajšieho zhodnotenia pandemickej situácie na Slovensku a v jednotlivých okresoch, podľa covid automatu bude okres Malacky od pondelka 22. februára 2021 naďalej zaradený do bordovej fázy, teda III. stupňa varovania. Pre občanov to znamená, že potvrdenie o negatívnom výsledku testu bude mať platnosť 1 týždeň, tak ako tomu bolo doteraz.

Pokiaľ bude pokračovať prezenčné vyučovanie žiakov a detí, samospráva sa bude snažiť zabezpečiť mobilné odberové pracovisko, ktoré bude k dispozícii počas víkendu len pre zákonných zástupcov detí, ktoré sa vzdelávajú prezenčne a pre zamestnancov školských zariadení. Predpokladáme, že by išlo o soboty 27. februára a 6. marca 2021, ale tieto termíny by sme ešte upresnili. Informácie o prípadných možnostiach testovania pre túto skupinu obyvateľstva bude dotknutým zasielať vedenie základných a materských škôl.

Prajeme vám všetkým veľa pevného zdravia, síl a energie.

Ďakujeme za pochopenie.

Ilustračná fotografia: fernando zhiminaicela, pixabay

Vytvorené: 17. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 17. 2. 2021 8:42