POSTREK PROTI KOMÁROM

ilustračná foto Mesto Stupava bude realizovať pozemný postrek proti komárom v intraviláne mesta. Postrek bude vykonaný vo štvrtok 25. mája po 21:00 v areáli parku. Z tohto dôvodu prosíme občanov, aby sa v tomto čase nezdržiavali v danej lokalite.

Postrek bude vykonaný ULV metódou, teda zadymovaním s ultra nízkym objemom účinnej látky, proti premnoženým lietajúcim komárom. Táto metóda predstavuje účinný spôsob boja proti lietajúcim komárom. Zároveň je považovaná za veľmi šetrnú voči životnému prostrediu, pretože množstvo účinnej látky je veľmi nízke a po aplikácii nezostávajú v prostredí žiadne reziduá, čo je potvrdené aj výsledkami kontrolných meraní SHMÚ po aplikáciách týmito postrekmi.

V rámci vyhodnocovania analýz monitoringu komárov v Stupave, budú pravdepodobne plánované aj postreky ďalších lokalít v rámci mesta.

Vytvorené: 23. 5. 2023
Posledná aktualizácia: 26. 5. 2023 10:17