POTREBA REFORMY ENVIRONMENTÁLNEHO FONDU

POTREBA REFORMY ENVIRONMENTÁLNEHO FONDU Primátor mesta Stupavy sa minulý týždeň stretol v priestoroch Mestského úradu v Stupave s poslankyňou Národnej rady SR Romanou Tabak a predstaviteľmi ďalších siedmich obcí.

Primátor mesta Stupavy sa minulý týždeň stretol v priestoroch Mestského úradu v Stupave s poslankyňou Národnej rady SR Romanou Tabak a predstaviteľmi ďalších siedmich obcí: Gajary, Jablonové, Lozorno, Pernek, Rohožník, Sološnica a Veľké Leváre.

Stretnutie starostov, ktorí si podali žiadosť o poskytnutie finančných prostriedkov formou dotácie z Environmentálneho fondu, iniciovala práve poslankyňa Tabak.

V súčasnosti sa z prostriedkov fondu čerpá len 25%, väčšina žiadostí je často kvôli drobným administratívnym chybám zamietnutá (bez možnosti doloženia chýbajúceho dokladu). Stupava mala podané tiež štyri žiadosti, pričom tri boli zamietnuté a o jednej žiadosti nebolo do dnešného dňa rozhodnuté.

Poslankyňa prisľúbila, že podnety prítomných zástupcov obcí bude ďalej tlmočiť Ministerstvu životného prostredia SR, ako aj kompetentným z Environmentálneho fondu. Zúčastnení vyjadrili urýchlenú potrebu zmeny systému i samotného schvaľovacieho procesu. Nemalé množstvo financií generujú do fondu práve obce a mestá západného Slovenska, avšak opačne to už nefunguje, prostriedky sa nevracajú späť.

Veríme, že sa poslankyni Tabak podarí dosiahnuť, aby fond pracoval inak a v budúcnosti nás čaká rýchlejší proces schvaľovania, bez nutnosti opakovaného podávania žiadosti.

Vytvorené: 2. 9. 2021
Posledná aktualizácia: 2. 9. 2021 15:38