POZOR NA PODVODNÍKOV!

POZOR NA PODVODNÍKOV! Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) spolu so Štatistickým úradom SR (ŠÚ SR) upozorňujú dôchodcov na podvodníkov, ktorí zneužívajú sčítanie obyvateľov.

Za účelom realizácie preventívnych opatrení, ktorých cieľom je zamedziť prípadom protiprávneho konania voči seniorom v súvislosti so zahájením sčítania obyvateľov upozorňujeme na skutočnosť, že nie je možné, ani prípustné, aby sa cudzie osoby vydávali za sčítacích komisárov.

V súvislosti so vzniknutou situáciou pandémie COVID-19 sa vyskytli prípady, kedy podvodníci kontaktovali seniorov telefonicky. Upozorňujeme seniorov, aby boli obozretní voči neznámym osobám, ktoré ich telefonicky kontaktujú z rôznych príčin najmä vo vzťahu k Sčítaniu obyvateľov, domov a bytov 2021 a akúkoľvek osobu vydávajúcu sa za sčítacieho komisára alebo za asistenta sčítania v čase od 15.2. do 31.3.2021 nevpustili do svojich príbytkov.

Asistované sčítanie sa začne až po  1.4.2021 a potrvá najneskôr do 31.10.2021. Aj v tomto čase vás môže navštíviť mobilný asistent iba na základe toho, že ste o asistované sčítanie sami požiadali telefonicky, inak nie. Zároveň sa každý mobilný asistent sčítania musí preukázať preukazom asistenta sčítania.  Presný dátum, kedy bude v Stupave asistované sčítanie a kedy vás môže mobilný asistent navštíviť, bude včas oznámený.

Informácie týkajúce sa sčítania obyvateľov môžete získať každý deň v čase od 8:00 do 20:00 hod. na infolinke 02/ 2092 4919 alebo na č. 0905 496 084 (koordinátor - Mestský úrad Stupava).

Vytvorené: 19. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 19. 2. 2021 13:51