POZÝVAME DO PARTNERSKÉHO MESTA IVANČICE

Slávnosti chřestu a vína My máme Dni Zelá u našich susedov na Morave, v partnerskom meste Ivančice, tento rok oslávia už 30. ročník Slavnosti chřestu a vína.

Ak máte chuť urobiť si výlet a spoznať Ivančice, v sobotu 18. mája môžete na hlavnom pódiu podporiť náš detský folklórny súbor Stupavjánek.  Festival špargle a dobrého vína sa uskutoční v termíne od 17. - 19. mája 2024.

Chřest alebo po slevensky špargľa je obľúbenou a lahodnou zeleninou, ktorá sa s Ivančicami spája už vyše storočie. Na ivančickej špargli si pochutnávala císarovna Sissi, a v máji sa už po 30. krát môžete přesvědčit, prečo tomu tak bolo. V menu regionálnych reštaurácií si môžete vychutnať špargľu v rôznych úpravách, nakombinovanú s vybranými vínami miestnych vinárov. Všetko prepojené kuchárskymi show, duelmi vína a jedla a nabitým doprovodným kultúrnym programu Slavnosti chřestu a vína v Ivančiciach.

Kompletný program nájdete na: https://www.slavnostichrestuavina.cz/

Vytvorené: 15. 4. 2024
Posledná aktualizácia: 15. 4. 2024 14:27